Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Top Ten Gitár+Top 5 Erősitő...

Top Ten Gitár+Top 5 Erősitő Márka? Legjobbtól a leg. Ig (? )

Figyelt kérdés

Saját véleményt :)

Enyém:

1.EsP

2.Edwards

3.Gibson

4.Jackson

5.Dean

6.Ibanez

7.LtD

8.BC.Rich

9.Schecter

10.Cort


Erősítő:

1.ENGL

2.Marshall

3.Peavey

4.Line6

5.Vox


2011. márc. 6. 17:58
 1/2 Thurston ***** válasza:

Márka szerint nem tudom rangsorolni. Mert például van Marshall erősítőm, amit szeretek is (bár azért túl van árazva minden cuccuk), de az MG széria ritkanagy fos. Meg tényleg a jobb cuccaik sem képviselnek jó ár/érték arányt.


Na mindegy, azért valamit megpróbálok összehozni.

Gitárok terén jó a Cort, A Schecter és a Mayones. A Cort alsó és középkategóriában a legjobb ár/érték arány. A Schecter extrémebb műfajokhoz a középkategóriában félelmetesen jó. A Mayones meg felsőkategóriában üt. Középkategóriában kifejezetten nem szeretem az ESP-t és az Ibanez-t, mert általában az áruk felét érnék meg a cuccaik. Ugyanez a helyzet a Gibsonnal felsőb szinten, de ott még durvább a túlárazás.

Bc Richem volt egy darabig, de igazából elég közepes cuccok hangzásilag, kényelem szempontjából meg retteneesek a rossz súlyozás miatt. (Fejnehezek.)


Erősítő... Csöves cuccok között az ENGL baromira megéri az árát. Hozzám viszont közelebb áll az Orange, mert iszonyat mocskos hangzást lehet velük elérni. A Peavey-k is jók tulajdonképpen, főleg a legolcsóbb csöves (Valveking?) cuccaik meggyőzőek, de nekem kicsit túl steril, ahhoz képest, hogy csöves. Az Orange erősítőm előtt Sunn-t használtam a noiserock prádzsektekhez, ami szintén zseniális brend. A Line6 meg a felsőkategóriás dolgaival büntet. A Spider és a Flextone szériák felejtősek, de a Vetta II egy hihetetlen zseniális cucc. Az a probléma, hogy én bármilyen zenét játszok, szeretek zajongani, össze-vissza gerjeszteni meg brummogtatni, amihez nem árt az Orange féle csöves hangzás. De ha nem lennék noise-rajongó, akkor ezer százalék, hogy Vettát használnék, mert amúgy minden más tekintetben odaver az összes klasszikusnak. Meghát változatosabban is használható.

2011. márc. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

18:12


Megint egeszen egyetertek veled, par apro elteressel. Nem szeretem a Scectert, olcsobban hozza ugyanazt a minoseget, mint az ESP, az igaz, de ettol meg ezek is baromi egyhangu hangszerek. Ha csak metalban utaznek, nyilvan ez nem lenne baj.

Az Orange iranti szereted is tulzonak erzem, de a nojz nalam csak hallgatas szintjen van jelen, es vegulis a Boris is azt hasznal amennyire tudom, es jol szol. E.

De amugy ja, Gibson ganej, Mayones zsiros. De hogy visszaterjek a kulonbsegekhez, en kiemeltem volna a Fender erositoket is. Ja, meg ugyan a gitarjaik tobbsege pont annyira korszerutlen es indokolatlanul draga, mint a Gibson eseteben, a Stratocaster egy jol eltalalt gitar. Aki szeret tiszta hangokkal dolgozni, annak valosagos fegyver lehet.

2011. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!