Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ipari zenében betonkeverű,...

Az ipari zenében betonkeverű, légkalapács stb. hangszerek szólnak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A légkalapács meg a betonkeverő mióta hangszer?:D Egyébként a kérdés maga fail.
2011. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Thurston ***** válasza:

"A légkalapács meg a betonkeverő mióta hangszer?:D"


"Hangszer a legáltalánosabb értelemben minden olyan eszköz, amelyet abból a célból készítettünk, vagy arra használunk, hogy hangot állítsunk vele elő."


Szóval a légkalapács és a betonkeverő (mint minden más tárgy) azóta hangszer, amióta valaki kitalálta, hogy zenét fog vele csinálni.


Azt sem igazán értem, hogy a kérdés mi okból fail. Az indusztriális zene lényege az, hogy minél "iparibb" hangzást érjen el, gyárakban, építkezéseken, meg csak úgy általában hétköznapi életben használt tárgyak segítségével. A légkalapács például teljesen klasszikus industrial zenei kellék. De betonkeverőt is hallottam már jópárszor. (Ami azt illeti, már én is használtam mindkettőt, bár nem vagyok valami nagy indusztriál zenész.)

2011. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az indusztriális metal, azaz ipari metal a heavy metalnak az indusztriális zene hatásával létrejött alműfaja. Zeneiségét a sokszor szigorú, gépies gitárriffek és az elektonika széleskörű használata jellemzik. Ismertebb ipari metal előadók a Ministry, a Rammstein, Marilyn Manson, a stílust népszerűsítő Nine Inch Nails, vagy a műfajteremtő Godflesh zenekar. Az indusztriális metal népszerűsége jelenleg bizonyos európai régiókra korlátozódik.[1]" [Wikipedia]


Az indusztrial (magyarul ipari) zenéknek nem azért ez a neve, mert betonkeverőt vagy hasonlókat használnak a zenéléshez. Persze néhány b*lf*sz poénból csinál ilyet és annak jó is, de alapvetően nem erről szól.

Egyszerűen sok nem szokványos hangeffektet használnak, amelyet manapság többnyire elektronikusan állítanak elő (sokkal egyszerűbb kihangosítani egy szintetizátort mint egy kalapácsot). Jellemző hangszerek az alapokon felül: dobgép, szintetizátor, sampler, sequencer.


pl.:

http://www.youtube.com/watch?v=lIaStcriBA8&feature=related

2011. márc. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Thurston ***** válasza:

Az a probléma, hogy te csak az indusztriális metálról beszéltél. Holott millió műfajnak van indusztriális ágazata, mindezek közül pedig az indusztriális metál a legpopulárisabb. Tehát ott tényleg többnyire max szintetizátort használnak, de a legtöbb indusztriális műfajban (mint mondjuk a noise, az ebm, vagy a kísérleti indusztriális glitch) az esetek kilencven százalékában használ például kalapácsot, amit lehet, hogy nehéz kihangosítani, de rengeteg műfaj van, ami pont arra épül, hogy egyszerű tárgyakból készített hangmintákat moduláljon. Viszont még metálban is baromi gyakran használnak modulált fehér zajt, amit csak nagyon komplex szintetizátor-rendszerekkel lehet előállítani, a legtöbb szintetizátorban egyszerűen csak random hangmintákkal generálják, amiket... Nos, ezt már ki tudod találni.

Linkelhetnék egy csomó példát, amikor Trent Reznor cselló vonóval játszott egy kukafedőn, vagy Lustmord dark ambient riogatást hajtott végre egy építkezés kellékeivel, neadjisten mikor Masami Akita láncfűrésszel játszott radiátoron. De manapság már a dubstep, a darkstep, a deep-house és a minimal-glitch műfajokban is megjelent az indusztriális ágazat, ami megitncsak arra utal, hogy a színpadon egy darab mikrofon és egy laptop segítségével generálnak zenét random módon előállított zajok segítségével.


Szóval nekem úgy tűnik, hogy ennek (az egyébkétn nagyon okos) szövegnek a bemásolásán kívül nem sok közöd van általában véve az indusztriális zenéhez. Max pár mainstream metálbandát ismersz.

2011. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thurston ***** válasza:

A kedvenc példámat ki is hagytam:

Amikor Csihar Attila és Greg Anderson légkalapácsot és betonkeverőt használtak egy indusztrial-doom dal alapjaként. Dehát igazából végtelenségig lehetne folytatni a felsorolást. Feleslegesnek is érzem, bár azt sem gondoltam volna, hogy az első hozzászólásom után még szájba kell rágnom a dolgokat.

2011. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad."

Mégse érzem úgy, hogy újat mondtál volna nekem...

2011. márc. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!