Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt szeretnék venni. Eddig...

Gitárt szeretnék venni. Eddig nem gitároztam, de most nagyon kedvet kaptam hozzá. Milyen fajtát vegyek?

Figyelt kérdés

Akusztikusra gondoltam. MIlyen húrosat nylont vagy fémet? Milyen program/könyvvel lehet viszonylag gyorsan megtanulni? MIt jelent az ha egy gitár 4/4-es vagy 3/4-es?

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2011. ápr. 26. 09:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
hány húrosat vegyek, mert láttam olyat hogy van 12 is? Milyen bundokkal? milyen fából? annyi fajta gitár van...
2011. ápr. 26. 09:23
 2/13 anonim ***** válasza:
6 fém húr legyen rajta.A 3/4 és a 4/4 a mérete,rendes felnőtt gitárt vegyél.Van pár jó könyv,pl. Gitáriskola,illetve van pár honlap is ami segíthet.
2011. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és neten hol érdemes rendelni?
2011. ápr. 26. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a coda hangszertől szoktam(keress rá),teljesen rendben vannak,jók a gitárok,és ingyen kiszállítják a gitárt(ha bizonyos összeg felett van),és még tokot is kapsz hozzá ingyen(ezt csak 30k felett),viszont nekem egyszer a rendelés ára miatt járt volna 1 ingyen húrkészlet és 3 pengető és a pengetőket "elfelejtették" elküldeni-.-
2011. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
és a nylon húr mivel rrosszabb a fémhúrostól?
2011. ápr. 26. 09:53
 6/13 A kérdező kommentje:
mi a különbség az akkusztikus és a klasszikus gitár között? a spanyol gitár az melyik? bocsi a sok kérdésért:$
2011. ápr. 26. 09:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Akusztikus-fémhúr

Klasszikus-nejlonhúr

2011. ápr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

a nejlon húrt könnyebb lenyomni és nem b@ssza szét az ujjbegyeidet (annyira), főleg hogy totál kezdő vagy, de mint mindent, ezt is meg lehet szokni, az ujjvégeid bekeményednek stb stb. ez a fémhúr hátránya, előnye hogy sokkal csilingelőbben, szebben szól mint a nejlon, nem vagy alig kell hangolni, amíg a nejlon könnyen elhangolódik főleg az első héten, mert akkor még "nem áll be".

ja, és a fémhúros, azaz "western" gitár kb 2x annyiba kerül mint egy nejlonhúros.

FIGYELEM, nejlonhúrosra nem tehetsz fémhúrokat, mert elgörbül a nyaka. a fémhúrosok nyakábanegy menettel ellátott fémrúd van, hogy a fémhúrok nagy feszítését kibírja. ennek a rúdnak a dőlésszögét amúgy lehet állítani, hogyha kisebb szöget állítasz, könnyebb lesz lenyomni a húrokat, viszont hozzáérhet a húr másik bundokhoz (érintő) és akkor rezeghet, ha nagy szöget állítasz tuti nem ér hozzá, de akkor nehezebb lenyomni a húrokat :D


bocsi a sok rizsáért, de ezt a néhány alap dolgot muszáj volt leírnom :D

2011. ápr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért fémhúrosat vegyél,mert arra lehet nejlon húrt tenni,de ha nejlon húrosat veszel arra soha nem tehetsz fém húrt.
2011. ápr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azért fémhúrosat mert az nem szabályoz le annyira stílusilag... meg eleve.. én hozzá nem nyúlok nejlon húros gitárhoz, egyszerűen rühellem.. bár én alapból egy telecasteren játszok, de akkor is... fémhúros jobb
2011. ápr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!