Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell játszani zongorán?

Hogyan kell játszani zongorán?

Figyelt kérdés

soha nem játszottam,de szeretnék most elkezdeni. Gitározni egészen jól tudok, csak mellesleg mondom hátha számít(mármint van érzékem hozzá csak azért írtam)


arra lennék kíváncsi, hogy inkább akkordos dolgokat szeretnék játszani és hogy hogyan lehet a legkönnyebben megtanulni őket hogy le tudj játszani egy könnyebb számot?

mit ajánlotok melyik a legkönnyebb zene amit lehet akkordokkal játszani?


2011. ápr. 28. 20:56
 1/5 anonim válasza:
8 évig zongoráztam, de már abba hagytam mert utálom... Az 1. órán csak gyakorlatokkal kezdtük, pl simán rádobni a zongorára a kezedet vagy a karokkal köröket írni, végighúzni a kezedet a zongorán, stb. Ismerkedj meg a kottával, h milyen hang hol van, és nem árt mellette szolfézst sem tanulni. Először egyszerűbb darabokkal kezd, (bociboci xD) azután fokozatosan nehezíts. ha gyakorlás közben fáj a kezed, azonnal hagyd abba, ne fojtasd mert csak még jobban beszorul a kezed. a legfontosabb bármilyen zenében, hogy légy kitartó és türelmes, mert úgyse fog azonnal menni.
2011. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
szerintem papp lajos kottákból kéne válogatnod, és abból is a 'Zongorán kezdőknek'-et, vagy vmi hasonlót.
2011. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A billentyűket kell nyomogatni.
2011. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat..


elsőnek, kis koromban jártam szolfézsra és most meg gitározok szóval az is egy kis segítség

2011. ápr. 29. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gondolod én szívesen megtanítanálak zongorázni. Írj ha érdekel.
2011. júl. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!