Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minden rocker fekete?

Minden rocker fekete?

Figyelt kérdés
Miért hiszik a hip-hopot vagy rappet hallgató fiatalok azt, hogy minden rocker feketében, szegecses bakancsban és bőrdzsekiben jár még 40°C-ban is, és hogy a rockzene nem szól másról, csak a hajrázásról, az ordításról és a gitárhúrok tépéséről? Mert pl. én is rocker vagyok, de senki nem mondaná rám soha! Amikor először felvettem suliba a Guns N Roses-os pólómat, mindenkiben meghűlt a vér, hogy : "jézus, te ezt hallgatod?!" Hiába magyarázom nekik, hogy a rockban is vannak szép lassú, lírai számok, és nem csak üvöltés az egész, nem hiszik el. Amikor meg mutatok nekik egy olyan számot, amit mindenki ismer a rádióból, vagy mert ismertebb, és megtudják, hogy egy rockbanda énekli, azonnal lefújozzák, pedig eddig semmi bajuk nem volt vele. Miért alakult ki ez a vélemény a rockerekről? Miért mondják egyből a rockra, hogy sz@r, amikor még nem is hallották? Azért, mert manapság nem a rock a menő?
2011. máj. 8. 16:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ezen a kérdésen gondolkodtam.

Én lány vagyok és rockot hallgatok. Mikor persze kisebb voltam, csak a popot és a rapet tudtam meghallgatni. Akkor nekem is pont ez volt a véleményem a rockról, mint amit leírtál. Hülyének néztem azokat, akik azt az "üvöltős" zenét hallgatták. És lám csak, most már én is csak azt hallgatom :) Azt, hogy miért ítéltem el ezt a zenei stílust magam sem tudom. Talán mert más volt, mint amit én szerettem.

Amúgy nekem hiába rock a zenei stílusom, sose járok feketében, bakancsban vagy ilyesmi.

Amúgy meg az olyanok, akik lefújjogják meg sem hallgatják szinte a számokat, csak egyből elítélik (és ez tapasztalat. Tényleg én is ezt csináltam.) Nem tudják mi a jó... (:

És a rock igenis menő, még manapság is! :D

2011. máj. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 legendavagyok01 ***** válasza:
100%

Ez csak nálunk, Magyarországon és még néhány országban jellemző. Skandináviában például Eurovíziós dalversenyre küldenek rockzenekarokat,

http://www.youtube.com/watch?v=mh3hj9-J76Y&feature=related

a helyi "Megasztárt" rock (sőt metál) énekes nyeri, (Ari Koivunen)

http://www.youtube.com/watch?v=9XGBcIsuhBQ&feature=related

a lemezeladási listákat rock- és metálzenekarok is vezetik, sőt még a gyereklemeznél is a heavy a nyerő.

http://www.youtube.com/watch?v=cjJNPSdvjp0

Ilyen is van. :)

2011. máj. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
97%

Én egészen kicsi korom óta, úgymond, 'a rockon nőttem fel.' Édesapám és a környezetemben is mindenki ezt a fajta zenét kedvelte. Amikor elköltöztünk egy másik városba, új általánosba kerültem és ott 'nem volt menő' rockot hallgatni, így, szégyellem bevallani, de én is szüneteltettem. Most kerültem olyan társaságba, hogy újra visszatértem igazán a stílusomhoz, a zenéMhez.


Sokan nem gondolják sem rólam, sem a barátaimról, hogy esténként headbangelve ugrálunk, mégpedig azért, mert nem szegecses-bőrszerkós-lezüllött-csakafekete emberek vagyunk.


A rock nem csak egy zenei műfaj, a rock életérzés, ezt nem tagadom. DE: ehhez nem feltétlenül tartozik hozzá az igénytelenség, a komorság. Vannak vigyorgó rockerek is. :)

Csak az a baj, hogy a népekben annyira benne van még apáink rocker korszaka, amikor csak a pia, a buli, a züllöttség volt (ezzel nem akarom megsérteni a nagyöregeket!!!) Manapság, ahogyan te is írtad, nem MENŐ rockernek lenni, mert a média egy olyan szintre butította a fiatalságot, hogy csak a ValóVilág, SP, meg a Partyszemcsi kell nekik és tele vannak E-LŐ-Í-TÉ-LE-TEK-KEL.

2011. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Ne irjatok sehova, hoft SP mert ezert nepszeru!
2011. máj. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem menő mert, nem az megy a viván, meg mit tudom én hol. Előítélet!


Én is már 3 éves korom óta rockot hallgatok. Aki ismer tudja,hogy metál hallgatok, aki nem az azt hiszi, hogy discot vagy hasonlót hallgatok.

Osztályomban is csupa discos, meg repper van, én mégis felvállalom hogy metált hallgatok és nem zavarja őket.


16/F

2011. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

én a vérbeli rock-metál zenéket kedvelem a legjobban,

(motörhead, sing-sing, dirty dance, BTO, lord, p.mobil, G'nR, judas priest, scorpions stb...) a munkahelymeen kénytelen vagyok napi 8 órában rádió1et elviselni. hát mit ne mondjak borzalmas. minden tekintetben. sehol egy zenei csavar, végig egy szgépes alap, és arra rányavajognak valamit 0 hannggal. ja és 10 szám az egész. ez megfelel az agyi szintüknek. ami több azt már nemtudják flefogni, ezért szar.

2011. máj. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Régen én is nagy hip-hopos voltam- szégyellem is eléggé magamat miatta :D De a rockot nem ismertem, ezért nem akartam szidni ismeretlenül. Gondoltam meghallgatom, miért utálják ennyien. Mindjárt az Iron Maiden-nel kezdtem (nem apróztam el :D), meg se álltam az AC/DC, Nirvana, Led Zeppelin, Aerosmith, Guns N Roses... bandákig. Azóta menthetetlen vagyok, a barátnőim meg tiszta hülyék belőle, hogy mi lelt engem :) De a rockerek=züllött, alkoholista, vandál fiatalok egyenlőséget még mindig nem értem...

15/L

2011. máj. 9. 18:46
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
melyik városban laksz?:D
2011. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Felvidéki vagyok :)
2011. máj. 16. 14:37
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan így vagyok, régen csak a rap zene ment, ma meg szinte teljesen rock.

Imádom a metált, hardcoret, és egyéb finomságokat!:D

19/f

2011. jún. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!