Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rock és metál zenét szeretők...

A rock és metál zenét szeretőknek mit jelent/jelképez a fekete ruhák, vér, kereszt temető, madár stb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek kicsit mást.


Nekem például az ürességet, a magányt, ami egy ideig jó, aztán az őrületbe kerget.


De nem nagyon vagyok ilyen "halál hercegnője" (pl. [link] :S), inkább a ennek a stílusnak a vidámabb vonalát kedvelem (Green Day, Guns N'Roses, Nirvana...).


14L

2011. jún. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmit...


Vér ? Temető ? Madár ?

Valamiről lemaradtam ?


Szerintem te is beleestél a sztereotípiák csapdájába. Jó mélyen...


Méghogy vér, eszem megáll.

16/l

2011. jún. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, első !

Ő nem rocker, hanem grufti.


[link]

2011. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pop ountry híve vagyok xD de a rock-ot is bírom nem a goth-ra gondoltál aranyom? xD
2011. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az aranyod, de tényleg inkább a goth-ra hasonlít. :D De tényleg mi ez? Miket jelképeznek?

Húgom ilyen zenét hallgat és így öltözködik, nem bírom megérteni miért és nem mondja el mit jelképez számára.

2011. jún. 19. 15:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert ő maga sem tudja.


Azt hiszi, hogy ettől lesz "trúrokker", pedig nem . Majd egyszer csak megérti, hogy mivan...reméljük.

2011. jún. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem kamasz, nem találtam más kategóriát. 20 éves lesz.
2011. jún. 19. 15:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen zenét hallgatok, többségben fekete ruháim vannak. Nekem speciel nem jelképez semmit, csak jól néz ki, ez tetszik. (Bár azért goth nem vagyok...) De biztos van, akinek jelent valamit.
2011. jún. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát csak alternatív rockot,és nu-metált hallgatok,mégsem tudom,hogy mit jelentenek ezek:O
2011. jún. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Farcas válasza:

Nos . Hol is kezdjem . 🤔 A műfajnak/ rock kulturának sok ága van. Így sok jelképet csak egy egy ág kedvelői használják.


Ehez egy kis " Történelmet is kellene tudni .

Pl: Az elmult századokban ha nemis mondták ki de a férfiaknak a rövidhaj kötelező volt , mint a nőknek a szoknya. A hosszú haj és a fekete ruha a divat és a mult kor szembeni egyet nem értést és ez elleni lázadást szimbolizálja .


De ne értsd fére nem kötelező. A rocker nemzedék előnyben részesíti a szabad akaratot . 😁


A lánc az oldalukon azt, hogy senkihez, semmihez nimcsenek kötve, csak önmagukhoz. Illetve hasznos is ha a pénztárcádhoz csatolod . Igy a lánc mozgásteret biztosit a használathoz és közben gátolja, hogy elveszitsd illetve , hogy elopják . 😉😁


A koponya az egyenlőséget .


És még sok iljen . Illetve valamiért volzalmat is éreznek ezek a tárgyak iránt . Nagyon nem lehet elmagyarázni , hogy mért.


Ezek mellet vanak a személyes jelképek .

Pl: Én a csuklómon hordok egy láncot. Számomra ez azt szimbolizálja , hogy a büntetésemet töltöm a földön . Emellet egy kis farkas fejet ábrázoló tárgyis lóg rajta . Számomra a legfontosabb embert jelképezi és megnyugtat a félelemtől , hogy elfelejtem őt . Egy koponyás kendő , hogy tudjam mere tartok . ... 😁😜


Remélem valamenyit segített a válaszom . 🙂😉

2019. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!