Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit kezdjek a barátaimmal?

Mit kezdjek a barátaimmal?

Figyelt kérdés
A 2 legjobb barátom csak divatzenét hallgat és el akarják érni,hogy én is azt hallgassak.Ezzel csak az a "baj",hogy én rocker vagyok és vannak fontos emberek akik meg ezt szeretnék erősíteni.A barátaimat nagyon szeretem,de ezzel kezdenem kell valamit,mert már 3 bulit rontottak el azzal,hogy ők ezt nem hallgatják.
2011. jún. 19. 21:30
 1/8 Thurston ***** válasza:
Ha nem tudjátok tolerálni egymás ízlését, akkor ne barátkozzatok. Bár így hirtelenjében el sem akartam hinni, hogy komolyan ezen rinyáltok.
2011. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vannak barátaim, akikkel egy csomó mindenben nem egyezik az ízlésünk (és itt nem csak zenére gondolok), de kölcsönösen tiszteletben tartjuk egymás véleményét, és soha nincs köztünk vita. Kulturáltabb embereknél ez így szokás.
2011. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, de én sosem mondtam nekik,hogy ne azt hallgassák.ők viszont mindig mondják nekem. Csak meg szeretném értetni velük,hogy nekem ez a stílusom.
2011. jún. 20. 12:28
 4/8 Thurston ***** válasza:
Nem értem. Ha te elvileg tolerálod az ő stílusukat, akkor mi az, hogy három bulit rontottak el a zenei ízlésükkel? Meg igazából a "divatzene" kifejezés is elég pejoratívnak tűnik nekem, amellett, hogy baromira nincs is értelme.
2011. jún. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Divatzenének van értelme, és jelentősége is, egyre nagyobb manapság. Csak divatból hallgatják, mint rengetegen a dubstepet,dnb-t, durvább metált. Hogyha egyszerűen nem bírják elfogadni hogy te rocker vagy, akkor velük van a baj. Én leginkább metált hallgatok (nem divatból), és van egy albitársam aki meg hiphopot meg diszkót. Annak ellenére hogy rühellem ezt a 2 műfajt, sosincs köztünk nézeteltérés.
2011. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Thurston ***** válasza:

"Divatzenének van értelme, és jelentősége is, egyre nagyobb manapság. Csak divatból hallgatják, mint rengetegen a dubstepet,dnb-t, durvább metált."


:'D


Akkor megismétlem: ennek a kifejezésnek nincs értelme. És bocs az offenzív modorért, de ha szerinted valaki komolyan azért hallgat egy zenét, mert az menő, akkor ostoba vagy. Annak még volna értelme, hogy valaki csak azért ISMER egy zenét, mert az menő. Ez azt jelentené, hogy az igényeit fedezi a mainstream zene, esetleg az ízlése tényleg egyezik a nagy átlagéval. Ebben az esetben viszont le merem fogadni, hogy ha felsorolnál párat a kedvenc együtteseidből, nekem ugyanolyan "divatzenének" tűnnének, mint az aktuál nyálstep slágerek. És persze megmagyaráztad az imént is, hogy márpedig te nem divatból hallgatod azt, amit, de mi lesz akkor, ha én hozzád és a kérdezőhöz hasonlóan megmondom, hogy sajnos de, fos divatzenét hallgatsz, nem vagy egyedi. Mert én jobban tudom mit miért szeretsz. Haha.

Annak szintén nem látom értelmét, hogy egyre nagyobb jelentőséggel bír ez MANAPSÁG. Több felület van, ahol az emberek kinyilváníthatják az ízlésüket, de ez nem változtat semmin. Ugyanezt a jelenséget régen megfigyelhetted a Beatles-szel kapcsolatban, annál is régebben pedig mondjuk Mozart kapcsán. Annyi még a különbség, hogy a világ gyorsul, így más a lefolyása egy-egy nagy közimádatnak örvendő dolognak.


Persze mindezt most abban a hiszemben írtam le, hogy mégsem ostoba vagy, csak egyszerűen gyerek, vagy te is megelégszel a dolgok felszínes vizsgálatával. (Tudod, mint azok, akik divatzenét hallgatnak.)

2011. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó akkor vegyük úgy,hogy divatzene az amit a nagytöbbség hallgat.De az már inkább tömeggyártmány mint zene...
2011. jún. 20. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a barátaiddal van baj.
2011. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!