Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Ti hogy vagytok...

Rockerek! Ti hogy vagytok ezzel, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Arról, aki "szemellenzős. Értem ezalatt, hogy mindent lefújol, "mertnemrooookk", elvakult, csak feketében hajlandó járni( még nyáron is). Mondjuk ezekkel nincs baj, magának lesz rossz, de amitől rosszul vagyok, hogy minden zene szar, mert nincs benne gitár. Hogy szerintük egy egy "gépies" számot percek alatt össze lehet dobni, nem ér semmit.


Félreértés ne essék, én is rockernek vallom magam. Metált és rockot hallgatok sok év óta. Imádom megismerni az új bandákat, az új stílusokat, a szövegeket értelmezni, vagy zúzni a koncerten. De tök átlagosan öltözködöm, és ha "neadjisten" megtetszik mondjuk egy Lady Gaga vagy Katy Perry stb. szám, akkor azt nyugodt szívvel meghallgatom. Jó, mondjuk alapból nem a 100%-át teszi ki a metál a zenéimnek, hanem csak úgy 80%-át. De miért kéne megvonni magunktól azt, ami tetszik ?

Miért ? Miért alakult ez ki ? Kinövik ? Mit gondoltok ?


Bocsi a terjedelemért, de rövidebben nem fért ki.


2011. jún. 29. 12:11
 1/7 szamóca.. ***** válasza:
82%

fiatalok.

majd elmúlik.

egyébként azért alakul ki, mert annyira próbálják erősítenia rocker identitást magukban, és annyira azt akarják mutatni hogy mennyire überrockerek, hogy ebbe nem fér bele más típusú zene.

2011. jún. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mások az emberek, és van sok hülye is. Most nem arról van szó, mert én is utálok sok előadót, egyszerűen mert gagyi. De nem a hangszerről van szó. Ez csak a körítés, ha én zenét csinálnék valszeg én is gitárt használnék, meg dobokat igazit, de néha lehet változtatnék de az alap ez lenne, mert nagyon szeretem, és valószínú hogy heavy is lenne, néha meg nem (annyira :). De ami a lényeg, hogy nem csak a hangszertől lesz valami "heavy", hanem ahogy megvan írva az a dal. Már jó pár éve nem is tudok olyan rockot, metalt hallgatni amiben csak szaggat a gitár, de simán ennyi, vagyis semmi ötlet nincs benne. Én a klasszikus zenét is meghallgatom ha "olyan"
2011. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
aki ilyeneken gondolkodik, akár a te oldaladról, akár szemellenzővel az még nem nőtt fel. mindenkinek az tetszik amit akar, ha beskatulyázza magát, ő dolga. minden stílusban vannak szemellenzősök. én leginkább sajnálom őket, kimaradnak a többi zene szépségéből. én már annak se sok értelmét látom ha valaki elnevezi, pl rockernek nevezi magát. miért nem vagyunk szimplán emberek? egyéni ízléssel. üdv, valaki aki sokféle zenét szeret.
2011. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A gagyi zenét nem szeretem legynen az Lady Gaga, HIM vagy Arch Enemy... nem amiatt hallgatok egy zenét mert 'rock' hanem mert van benne munka, hangzás. Sajnos a magyar rock színtér nagy része kritikán aluli, a banda tagok igénytelenbbek mint máshol a legutolsó lecsúszott utolsó alkoholista rajongó.

Szeretem pl. Harcsa Veronika zenéjét is, pedig ő aztán tényleg nem zúzós... és emelt fővel emegyek koncertre is.

Szeretem a gitár hangzását, de attól hogy valamiben traditcíonális hagszerek vannak még nem garancia hogy a zenekar tud is játszani rajtuk.


Lady Gaga és Katy Perry táncolható, ha kellőképp berúgsz. Kapós, fülbemászó, de 5 év után sehol se lesznek. Egy összerakott zene igen... nézd meg, klasszikus rock and roll, még ma is átjön pedig a nagyapám generációja:

http://www.youtube.com/watch?v=gsp4VCbVvn4


Rockernek öltözöm. Annyi igénytelelen zsíroshajú büdös gyerek van, valakinek képviszelni kell a pozitív példát is. Talán ha meggyőzöm az embereket az ellenkezőjéről, kevésbé lesz rossz híre a rockereknek. Nem magamutogatásból. Ha egy diszkós válalhatja a stílusát, én miért nem? Nekem ez tetszik.

Nyáron nyilván térdnarág és ujjatlan zenekaros póló meg tornacipő... ha nem is mindig fekete de inkább sötét színű.

2011. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mbalage ***** válasza:

Az első válaszolóval maximálisan egyetértek.


Van, aki elvből, identitás alapon nem hajlandó más zenével foglalkozni (vagyis fél, hogy ettől kevésbé lesz rocker).

Van, aki egyszerűen elégedett a rockkal, és nem keres mást. De ezek a dolgok idővel finomodhatnak, megváltozhatnak.


Viszont ez a jelenség más zenei stílusoknál is megvan. Jazzereknél, és főleg komolyzenét hallgatóknál különösen gyakori, hogy lenézzék az olyan műfajokat, ahol más szempontok a dominánsak, mint pl. az összhangzattan. Ők gyakran elfelejtik, hogy a zene az emberért van, nem pedig fordítva.

2011. jún. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is rocker vagyok, mondjuk úgy "szemellenzős". Nem szeretem a disco zenét, poppt, rapet és az ilyesmiket. Egyrészt amit te is leírtál, mert szeretem ha az ember önmaga játsza a zenét nem egy gép. Ha ezt nem figyeljük, az olyan zene akkor se tetszik, mert egyszerűen nemtetszik(PONT). Egyébként meghallgatok, minden rock, metál, punk zenét, és az ambientet, de szeretem még a zongorára íródott dalokat, egykét jazz számot stb...Én is feketébe járok nyáron. De erre meg csak azt tudom mondani mindenki törődjön magával, én fogok szétfőni nem Te.
2011. jún. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is feketében jártam nyáron, de ennek egy tök egyszerű magyarázata van miszerint szeretem ezt a szint és nem szeretem a színes holmikat én voltam annyira befogadó, h mást is meghallgattam persze lehurrogtak, de én csak akkor szaroztam le valamit ha azt már hallottam is persze az csak az én véleményem!
2011. júl. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!