Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Led Zeppelin: No Quarter c....

A Led Zeppelin: No Quarter c. számában (ld:alábbi youtube link), az eredeti stúdiófelvételen (Houses of the Holy,1973-as studiolemezen) milyen hangszerrel indít?

Figyelt kérdés

Már korábban többször is utána próbáltam járni, eddig bizonytalan infókra bukkantam, eddig két válasz esélyes: vagy szintetizátor, vagy elektromos zongora; ha az utóbbi, akkor az azonos a digitális zongora megnevezéssel? Légyszi' aki tudja a választ, és a pontos típusmegnevezést is tudja, jelezze! Köszi. :) Linkelem az eredeti felvételt, ha valaki nem ismerné, alatta pedig egy későbbi, 1979-es koncertről, de ott mintha más hangszer lenne, ami hasonlít rá, nem...?

http://www.youtube.com/watch?v=RKOngTfTMs0

http://www.youtube.com/watch?v=Jwgsdyos3QU


2011. júl. 5. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értek a zongorákhoz, de utánanéztem:

Elektromos zongorát használt John Paul Jones

Stúdiófelvételen: Hohner Electra-Piano

Koncerteken: Fender Rhodes

forrás: [link]

[link]

---

Ezen a felvételen jobban hasonlít a hangzás a stúdió változathoz: [link]

2011. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi!! :)

Néztem mind a magyar, mind pedig az angol wikipedián, úgy látszik, nem abba az angol linkbe kukkantottam bele, nem értem, hogyan fogtam mellé a keresésnél, pedig a konkrét zeneszámot is néztem ott (másik linken), meg az album oldalán is. Amire te akadtál, világosan látom: electric piano! Nagyon örülök a válaszodnak! :) Ráadásul típusmegjelölésekkel... óriási vagy! :D Tehát akkor mégis jól voltak a korábbi infóim, hogy elektromos zongora, de tul.képp nem akartam elhinni régebben ,hogy létezett a 70-es években ilyesmi, gondoltam, inkább tán' szintetizátor lehet még a "tettes". ;) A lemezen mellotront is használt Jones, de az nagyzenekari hangzást ad, azt eleve kizártam.


Egyébként amit linkeltél, azt hallgatva (ovis koromtól ismerem egyébként ezt a koncert verziót ;) ) rájöttem, amikor már a hangszín tremolót is alkalmazza, hogy a Kraftwerk: Autobahn (1974) albumon is ez szól olykor, ami hasonló hangszínű, legalábbis a 20 perces címadó számban (nah, reméálem, sikeresen meg fogom találni ezt wikin, végre én is ;) ), ráadásul csak egy év a különbség, tehát ez is valószínűsíti, hogy valamilyen szinten divatos lehetett a progresszív könnyűzenében az elektromos zongora. Képzeld, fotókat is kerestem, de annyifélét kidobott a google, hogy nem tudhattam, közülük melyik nem másfajta klaviatúrás hangszer, hanem elektromos zongora, de így, a linkedről már egyértelmű fotókat is látok a hangszerről, míg a koncertfelvételeken homályosan látszik, meg nyilván részben takarja a zenész.

A Trampled Under Foot című Zep számon is ismerős volt a hangszer, a vonatkozó wiki lapon is látom. :) Más zenekaroknál is hallottam már a hangját (mintha régi, 70-es évekbeli LGT számok némelyikénél is), és már évek óta érdekelt, mi lehet ez, szóval eddig bizonytalan infóim voltak, hogy talán elektromos zongora, de most már egyértelmű számomra. :)


Még egyszer nagyon köszönöm! :)

2011. júl. 5. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!