Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár kezdőknek?

Basszusgitár kezdőknek?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta szeretnék megtanulni basszusgitározni,de eddig nem volt rá keret,most viszont össze szeretnék szedni rá pénzt és végre megvalósítani.

Abszolút kezdő vagyok,abban kérnék segítséget,hogy milyen gitárt és erősítőt vegyek. A gitárra 40ezer körüli összeget szánnék,az erősítőkhöz pedig nem értek sajnos.

Másrészt szerintetek hogyan érdemes nekiállni? Magánórákra nem nagyon lesz keret,érdeklődtem,de horribilis árak vannak..Milyen egyéb alternatívák vannak?Könyv,video,ilyesmi? (lány vagyok egyébként és 21,ha ez számít valamit:D)


2011. júl. 17. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
40 ezer Forintért már lehet kapni normális basszusgitárt. Az erősítő sem olyan vészes árban van. A boltban tuti segítenek, hogy melyiket vedd meg inkább. Szerintem szükségtelen magánórákra járni. A basszusgitározás nem olyan nehéz dolog. Ott általában csak hangokat fog le az ember és nem akkordokat. Próbálj lejátszani valami ismert dallamot. Elég hamar belejön az ember. Egyébként Gitárról basszusgitárra átszokni nem nehéz
2011. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Soha nem játszottam még hangszeren,2 hétig zongoráztam,de azt meguntam:D

Köszönöm a választ,nem voltam képben,hogy 40ezer körül van-e már értelmes gitár.

2011. júl. 18. 00:19
 3/5 mbalage ***** válasza:

40e Ft-ért talán már van hangszer, de erősítőre is el kell költeni legalább fele ennyit a kiinduláshoz. Ha nincs tanár, akkor kell némi angoltudás, és ott a rengeteg youtube oktatóvideó (MarloweDK-t ajánlom). Zeneelméletet is fontos tanulni, mert a basszusgitározás sem csak néhány hang lefogásáról szól. :)


A lényeg, hogy legyen lelkesedés, és ne únjad meg ezt is 2 hét alatt, mint a zongorát. Mert a zongorával/szintivel szerintem gyorsabban lehet sikerélményeket szerezni, mint basszusgitárral...

2011. júl. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát zeneileg ez közelebb áll hozzám,a zongoránál nem nagyon tudtam kiélni magam úgymond. Másrészt akkor kicsi voltam,szóval inkább kötelességnek fogtam fel.

Ez meg már választott hobbi,nem szeretnék stadionokat megtölteni..:D

2011. júl. 31. 01:53
 5/5 lecsaPUNK válasza:
Szia kb 3hónapja basszerozok (azaz tanulok) basszerozni én a Powerstate oldalon vettem a basszeromat 35.000ft ért és 12.000ft ért erösitöt havertól én tanulásra alapbol ha tudsz kottát olvasni akkor a songsterr-t ajánlom ert ott beütsz egy dalt és átváltasz basszuskottára és onnan szinte bármit gyorsan megtanulhatsz de elösször a youtube-on az alapokat lesd le énis ezt tettem és egy hobby zenekarral vagyok mostmár és 12szám megy párhuzamba de az ember holtig tanul! Soksikert hozzá 18\F
2015. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!