Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hol találok koncertszervezőt...

Hol találok koncertszervezőt zenekarom számára?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végzett, diplomás zenész vagyok és alapítottam egy könnyűzenei együttest. A problémám, hogy ha én írok pl. egy fesztiválszervezőnek, hogy szívesen jönnénk az együttesemmel, általában vissza sem válaszol, mert nem vagyok ismert a könnyűzenei szakmában. Ha google-ben rákeresek pl. hogy zenei producer, csak a csillagszületikes irodák jönnek ki, amik ugye megint csak már ismert emberekkel foglalkoznak. Hogy lehet nulláról kezdeni? Szeretnék találni egy olyan szakmában befolyásosabb embert, aki legalább meghallgatja az emailben csatolt zeneszámomat. :)

Válaszotok előre is köszi.


2011. júl. 20. 22:36
 1/1 mbalage ***** válasza:

Sajnos ez a világ nem így működik. A "szakmában befolyásosabb ember", az vagy egy másik zenész, akinek te konkurenciát jelentesz, vagy pedig egy üzletember, akit csak a pénz érdekel, ezért elsősorban a már bevált csapatokat keresi.


A diploma itt nem számít, viszont a suli alatt szerzett kapcsolati tőkédet próbáld meg minél jobban kihasználni, mert az nagy érték!


Ha a "koncertszervezés" szóra keresel, több tucatnyi céget találhatsz. Keresd fel őket, de ne emailben, hanem telefonon, és kérj személyes találkozót! Próbálj meg minél jobb benyomást tenni rájuk! Magabiztosnak, megbízhatónak kell lenni, és valami olyat kell ajánlani, amit mások nem tudnak, valamit, amire az emberek felfigyelnek.


Az első bulik a legnehezebbek, mindent be kell vállalni. Ingyen, sőt akár fizetni is egy-egy jobb lehetőségért. Később, ha már van pár jó referenciád, akkor jobb eséllyel kapsz zsírosabb bulikat.


Egyébként léteznek koncertszervező cégek is, az én csapatom is kapcsolatban áll egy ilyennel, de ez inkább csak akkor profitál, ha már ismert leszel a szakmában valamennyire.

2011. júl. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!