Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell az otthoni stúdiozásho...

Gdbillie kérdése:

Mi kell az otthoni stúdiozáshoz egy zenekarnál (eszközök, programok), és hogyan lehet őket használni?

Figyelt kérdés
A zenekarommal szeretnénk DEMO felvételeket csinálni, de nem tudom, mit hogy és mivel vegyek fel. Erősítők, mikrofonok, keverő, laptop, minden van de nem tudom hogy kezdjek neki. Van erre valami ingyenes program vagy csak fizetősek vannak? A programnak mi a neve, hogy kell használni? Előre is köszönöm!
2011. júl. 21. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy mihez, hang rögzítéséhez, zenei alap csinálásához,keveréshez.

Fl studioval pl valamennyire mind a 3-at tudod,tudsz hozzá leszedni vst-ket a netről borsos árért( vagy pedig letöltegeted innen onnan,a programokkal is ugyanez a helyzet).Ableton-t is mondják h erre jó progi,Aple nek is vannak termékei,Sony

Audacity pl kimondottan hangfelvételes dolog.

Kezdésnek,ami nagyon,alap az 1 szinti,amit rá tudsz nyomatni a laptopra, a laptopnak marha jó legyen a hangkártyája,illetve 4 gb ram minimum,proci sem árt ha jó(xd),más elektronikus hangszerek,amiken játszotok, hangfalak erősítők,studio mikrofon (20 e től kezdődik)

kábelek,(keverőpult az elején annyira nem fontos,progik megoldják).

És az elején sok sok türelem :) Emléxem legelőszőr még a tempo beállítását sem találtam meg xd,de a legjobb ha mindent kitapasztaltok.

Nemtom mit hagytam még ki.

2011. szept. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!