Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok a lakodalmas...

Mit gondoltok a lakodalmas zenékről?

Figyelt kérdés
Én nagyon rühellem. Nem tudtam soha megérteni azt, aki "pirosbiciklistuctuc"-t hallgat és őszintén élvezi. Én ezt csak poénként tudom elfogadni, de értetlenül állok a "valódi" rajongók láttán...
2011. júl. 23. 15:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Mindenki sunnyog...szeretitek??!
2011. júl. 23. 15:13
 2/7 anonim ***** válasza:
én nem sunnyogok ha az van szívesen hallgatom eltáncolok rá énekelek stb...de persze nem az a kedvencem és magamtól nem kapcsolnám be:)
2011. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És egyébként milyen stílusú zenéket hallgatsz?


Szeretnék egy felmérést csinálni, vannak-e összefüggések bizonyos stílusok kedvelése és a lakodalmas elfogadása/szeretete/utálata/imádása... stb. hozzá fűződő érzelmek között :)

2011. júl. 23. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:

én is utálom :S

amiket szeretek: pop, punk, ska, rock, reggae, rap, gépzenék (pl. hardtechno), komolyzene, népzene, ezek keverékei stb.

szóval minden mást szeretek :D

2011. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na, ez tök jó, én is pont így vagyok ezzel, az általad említetteken kívül én még a gothic zenéket, az ambientet és goát (de biztos van még egynéhány).


Már van is egy hipotézisem: a széles látókörű, sokféle stílusban mozgó, igényes zenéket kedvelők utálják a lakodalmast:))


De várjuk csak még a válaszokat!

2011. júl. 23. 16:51
 6/7 anonim ***** válasza:
A volt szomszédaink nagy fanok voltak! 40-50 közötti, erősen alkoholista, egyedülálló, alkalmi fizikai munkából élő, durván lepukkant külsejű fazonokat képzelj el. Na de a poén, hogy imádták a Rómeó és Júlia musical zenéjét (azt a királyosat) és a "Holnap hajnalig" című "halhatatlan" slágert is. Napi 50x, full hangerőn... Na nem tudom, ez mennyire segíti a kutatásodat. :)
2011. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez egy hasznos, érdekes komment volt számomra:)

Sok hipotézis felmerült bennem, de még sok-sok véleményre/történetre szükség van a bizonyításhoz.

Az általad bemutatott alkoholista szomszédok típusa: nem általánosítok, hiszen körükben is létezhetnek valaha tanult, de utcára került, lesüllyedt emberek...de azért többségük igen egyszerű gondolkodású, alacsony IQ-val rendelkező, lelki életükben nem túl gazdag ember. Az ilyeneknél megfigyelhető (ahogyan te is bemutattad), hogy:


1. Kizárólag énekkel, egyszerű szöveggel rendelkező dalokat hallgatnak.

2. Csak slágerek jöhetnek szóba, ill. lakodalmas tuctuc.

3. Ha egy zenét nem lehet úgymond elénekelni, akkor az teljesen kiesik a "hallókörükből".

4. A Rómeó és Júliát tuti nem hallgatnák, ha nem magyar lenne a szövege, vagy egyszerűen csak nem lenne szöveg, ill. nem lett volna sláger.


Tehát eddig egy összefüggést lehet észrevenni, ám ez önmagában még nem túl nagy eredmény:

A "lakodalmas zene őszinte kedvelői" nem rendelkeznek valami bonyolult érzelemvilággal, nagyon egyszerű gondolkodású emberek, kizárólag szöveges, ezenbelül magyar és egyszerű szöveggel rendelkező dalokat, ill. slágereket képesek élvezettel hallgatni.


(A "Lakodalmas zene Őszinte Kedvelője"= hívjuk LŐK-öknek definíciója: olyan egyszerű emberek, akik őszinte csodálattal és beleéléssel hallgatják a fent meghatározott zenéket. Akik csak alkalomadtán, poénból, ill. mások bosszantására hallgatják eme stílust, nem tartoznak ide.)


Várom a további segítő hozzászólásokat :D

2011. júl. 24. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!