Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell bund nélküli...

Hogyan kell bund nélküli gitáron játszani? Hogyan igazodsz el rajta?

Figyelt kérdés
Ne offoljatok!
2011. júl. 25. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem (én nem játszok ilyenen :) ) az ilyenre rá kell érezni.. gondolom egy idő után megtalálod, tudod, hogy hol, milyen hangon szól a hangszer. a bundos gitár is ugyan ilyen, csak vezetik a kezedet a "választékok". de egy idő után már ránézés nélkül is tudod, hova rakod a kezed. gondolom így megy ez bund nélkül is..
2011. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagyis érintő nélkül. ha szakszöveggel akarom kifejezni magam :)
2011. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy, mint a hegedűn, elvégre azon sincs érintő.
2011. júl. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mbalage ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok basszer, de sztem ez olyasmi, mint a 10 ujjas vakon gépírás. Nagyon sokat gyakorlod, és idővel megszokod, hogy egy referenciahangtól számítva hova kell nyúlni.


Érdemes lehet nagybőgő-gyakorlatok között is keresgélni, hiszen az is hasonló intonáló hangszer, és valszeg nagyobb irodalma is lehet, mint egy basszgitárnak.

2011. júl. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egy kis háttérinfó :)

[link]

2011. júl. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hittem,hogy van valami speciális trükk. :D
2011. júl. 26. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!