Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg szeretnék tanulni énekelni...

Meg szeretnék tanulni énekelni. Hogy kezdjem?

Figyelt kérdés

Abszolut nulla énektudásom van, borzasztó hamisan énekelek. Viszont egyesek szerint lenne hozzá jó hangom, és hatodik éve gitározok(akusztikus) szóval már illene megtanulnom valamilyen szinten. Nem profi énekes akarok lenni, csak annyira szeretnék megtanulni hogy mások számára is élvezhető legyen. De mégis hogyan? Van ennek valami technikája, vagy elég ha a kedvenc számaimat énekelgetem és egy időután kialakul? A pop meg diszkó zenén kívül amúgy mindent meghallgatok, legyen szó mulatósról, zámbó jimmy-ről, metallicáról, vagy darabolós death metálról, ha ez számít a válaszokat illetően.

16F


2011. aug. 1. 17:11
 1/2 mbalage ***** válasza:

Első a hangképzés, és ezt énektanártól kell megtanulni.

Aztán pedig gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. És kitartás!

2011. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kitty0494 ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok :)

Csak nekem egy hetem van, az énekesünk helyébe lépni és basszusgitár közben énekelni.

Én úgy csinálom hogy kölcsönkértem egy mikrofont rákapcsoltam a basszuskombómra, és hallás után próbálom eltalálni a hangokat. Egyszerre egy számot tanulok, amég az nem megy nem kezdek következőt. És részletekben tanulom, versszakonként. Amég az nem "tökéletes" folyamatosan ismételgetem.

2011. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!