Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meg szeretnék tanulni gitározn...

Meg szeretnék tanulni gitározni. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Alapból balkezes vagyok. Ismerősöm nincs, aki taníthatna. Semmi alapom sincs, de szeretnék valami hangszeren megtanulni játszani. A gitárt választanám. Akusztikusat persze. Valaki tudna ajánlani valamit az alapoktól kezdődően? Például, hogy milyen gitárt vegyek, weboldalak, amik segítenek tanulni, etc... Előre is köszönöm.
2011. aug. 7. 14:43
 1/5 anonim válasza:
Válaszd ki, hogy milyen típusú gitáron szeretnél, azután vegyél egy olyat, és közben keress, egy gitár tanárt. Ha megvan a gitár, akkor beszéld meg a dolgokat a gitár tanárral, és ő majd megtanít :)
2011. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gitár vásárlása terén eligazítanak az eladók, mert ők értenek ehhez.


Azt ajánlom, kezdj nylon húrossal, mert annál nem fognak annyira fájni az ujjaid az elején. Persze acélhúrossal is kezdhetsz, azzal én például sokkal kényelmesebben fogok le akkordokat, és nem is kell annyira lenyomni a húrokat.


A nylon gitár emellett könnyen elhangolódhat, és kell egy idő neki, hogy ne legyen ilyen probléma vele, míg az acéloshoz szinte alig kell valamit igazítani.


Húrozása is könnyebb az acélosénak...


De ettől még vehetsz nylonhúrosat, és onnan továbbléphetsz egy menő kis acélosra.


A tanulás már más. Fájni fog így is-úgy is, de majd megszokod.

Tanulhatsz könyvből, általában adnak kezdőknek 'Gitáriskola' címmel, de adhatnak mást is.

Tanulhatsz emellett interneten, youtube-n van pár videó, ami hasznos lehet.

Persze ha nem sajnálod a pénzed, hívathatsz magadhoz egy gitártanárt, akivel gyorsabban is haladhatsz az 1-2 óra alatt.


Sok sikert! :)

2011. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha netről akarsz tanulni: gitártanfolyam.hu
2011. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Acélhúros, ha már veszek, akkor olyat, ami kitart egy életen át. Tanárra nincs pénzem, nem is lesz. Magamtól szeretnék.


Milyen fajta akusztikus gitárok vannak, és mi a különbség közöttük?

2011. aug. 7. 18:43
 5/5 anonim ***** válasza:
akusztikusoknál nagyon nagy eltérés nincs csak márkabéliek.Van a nylon (nemszeretem) van a normál acél húros és van az elektroakusztikus,Persze ittis vannak a country gitárok meg a folk gitárok de én semmi különbséget nem vettem észre.Vegyél elektroakusztikusat ha azt akarod hogy sokáig legyen (és ha lenne valami fellépés ottis nagyon jól jöhet) és ha márkák:Yamaha (elektroakusztikusokban a legtisztábbak)ibanez,fender
2011. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!