Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt ajánlanátok egy...

Milyen gitárt ajánlanátok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni. Mindenképpen akusztikusra gondoltam. Alacsony vagyok és rövid a kezem, úgyhogy szerintem 3/4es vagy 7/8os kellene, ugyanis a kezeim is rövidek, és nem érném el a 4/4eset. Melyiket ajánljátok? Milyen szempontokra kell figyelni vásárláskor? Mit gondoltok esetleg erről a kettőről?


[link]


[link]


2011. aug. 17. 23:55
 1/6 anonim válasza:

Én a másodikat választanám, mondom ezt úgy, hogy normális kezeim vannak (se nem rövid, se nem túl hosszú). Nekem is van egy hasonló, jól bevált darab, ha ölben játszol vele, akkor végül is a hossz relatív. Amire figyelj, hogy a hangzása a kettőnek nem ugyanaz, bár a különbség nem eget verően nagy.

Mivel kezdő vagy, ha van lehetőséged, nézz el egy hangszerboltba, kérdezni ingyen van, és ott mondanak neked valami okosat is:)

2011. aug. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a linkeken klasszikus gitár van, nem akusztikus. A klasszikusra csak nylon húrt rakhatsz, ami szar, az akusztikusra meg fémet, ami ezerszer jobb
2011. aug. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

08:44-gyel vitatkoznék, mert a klasszikus gitárt semmi esetre sem illetném az emberi fekália jelzőjével.

A nylon húros gitár elsősorban a klasszikus darabok felidézésére alkalmas leginkább. Hangja kissé talán tompa és fátyolos.

Az akusztikus gitár más stílusok megszólaltatására alkalmas: country, folk, rock balladák. Hangja a fémhúrok miatt nyitott, legtöbbször csilingelő.

Elsősorban a kérdezőnek kell eldöntenie, mit is szeretne játszani.

Ha a "nem tudom", vagy az "én mindent meg akarok tanulni" a válasz, akkor klasszikus gitár.

Ha tábortüzes-éneklős, vagy a fenti stílusok egyike a válasz, akkor akusztikus gitár.

Ha rock vagy metal a válasz, akkor kezdjen elektromos hangszeren.

2011. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy tizennéhányévesnek is 4/4-es gitárt kell már venni, nehogy kisebbet vegyél!


Amit 09:12 írt maximálisan egyetértek, annyit fűznék hozzá, hogy ismerőseim között látottak alapján szerintem a klasszikus gitár pénzkidobás, csomóan hamar rájöttek, hogy fémhúrosat kellett volna venniük, mert annak jobban bejön a hangja. Csak az vegyen klasszikust aki ahhoz illőt akar játszani.


Fémhúrosból amúgy az MSA-kat nem ajánlom, egy Cort lenne a minimum szerény véleményem szerint.

2011. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) igazából ez a tábortüzes meg rockosabb kategória érdekelne :) amúgy itt ezen kívül a western gitárokat találtam... azt kell keresnem? :S :)
2011. aug. 19. 00:03
 6/6 A kérdező kommentje:

amúgy mi a baj az MSA-vel? :/ mert ez a gitárt is nézegetem már egy ideje:


[link]

2011. aug. 19. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!