Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudnék megtanulni jól...

Hogy tudnék megtanulni jól énekelni? / Hogy tudom fejleszteni a hangom?

Figyelt kérdés
Jó hangom van azt mondják csak eléggé hamisan éneklek mostanában mert egy ideje nem foglalkoztam a hangommal és énekelek egy zenekarba és hát fejlesztenem kéne a hangom hogy tehetném ezt meg?
2011. aug. 22. 20:52
 1/4 Majercsik Júlia ***** válasza:
Én tanulok énekelni zeneiskolában,de nem hinném hogy ezt a fajta éneklés módot szeretnéd megtanulni amit nekem tanítanak.De végülis zeneiskolában meg lehet tanulni vagy pedig magántanárhoz kell fordulni,olyanhoz aki tényleg meg tud tanítani énekelni.Én csak ennyit tudok segíteni,de ha fejleszteni szeretnéd a hangodat akkor napi 5-10 perc éneklés kezdésnek ellég,de meg kell tanulni a légzés technikát is meg vannak gyakorlatok amikkel én énekórán be szoktam "melegíteni".És ha ez meg van utána neki lehet állni énekelni és akkor nem kezd el hamis lenni a hangod.De ha fejleszteni szeretnéd,akkor mindenképp tanárhoz kéne járni szerintem.Ezek csak az én véleményeim remélem segítettem vele.
2011. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Menj el zenesuliba, majd ott megmondják a frankót... :)
2011. aug. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mbalage ***** válasza:

A leírásodból úgy értem, korábban kevésbé voltál hamis. Szerintem a korábbi szintedet rendszeres gyakorlással könnyen vissza tudod hozni. Én minden hasonló kérdezőnek azt szoktam javasolni itt, hogy szerezzen be valamilyen hangszert (szintit, esetleg gitárt), mert a dallamokat a hangszerrel együtt énekelve igazán jól fejleszthető a hallás.


Amúgy pedig, ha már van zenekar, akkor csinálni kell velük halk házi próbákat. Ezeken nem is kell, hogy mindenki jelen legyen, sőt még jobb is, ha a tagok külön-külön próbálják össze magukat. Ez rendkívül hasznos dolog a hangszereseknek is, segít letisztázni a szólamokat. És neked is nagyon hasznos, mivel a halk próbán igazán tisztán és jól hallhatod magad.

2011. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) amúgy gitározom mellette és megpróbálom akkor annak a dallamára énekelni :)
2011. aug. 25. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!