Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes-e netről hangszert,...

Érdemes-e netről hangszert, konkrétabban gitárt rendelni?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva nem nagyon bízok a rendelésben hangszerek terén, mert nincs rá alkalmam, hogy kipróbáljam, megnézzem van-e valami baja. De még sosem rendeltem netről hangszert ezért vagyok kíváncsi véleményekre.
2011. aug. 28. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Új terméknél nagy bajod nem lehet. ha a tipust nem ismered, akkor viszont érdemes elotte megnézni, akár másik üzletben és úgy megrendelni. uniwell-rol rendeltem, rendben ment minden
2011. aug. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam 4:1 az arány, azaz négy esetben azt kaptam, amit kértem, egy esetben volt gáz a gitár, de végül azt is kicserélték.

Én nem szeretek boltban vásárolni, pontosabban nem akarok olyan cuccot, melyet előttem többen megfogdostak, összeizzadtak, stb. Mondjuk volt, hogy kértem a boltost, hogy rendeljen a gitárból, amit kinéztem, mert tetszik a típus, csak nem akarom a kiállított példányt.

Visszatérve a netes rendelésre a leszállítást követő nyolc napon belül indoklás nélkül a saját költségedre visszaküldheted az árut és a kereskedő 30 napon belül köteles az áru ellenértékét visszaadni.

Olyan netes boltot keress, ahol van üzenőfal, vagy fórum, ott megkérdezheted a korábbi vásárlókat, hogy mik a tapasztalatok. Rendelés előtt nem árt, ha a kérdezel a kereskedőtől. Nyilván predesztinál, hogy milyen gyorsan és tartalommal válaszol a kérdésedre.

2011. aug. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 28. 17:35
 4/4 mbalage ***** válasza:

Ismerősöm rendelget (csereberél) néha használt gitárokat külföldről is, az ebay-en. Egyértelműen bizalmi ügy, érteni kell a hangszerhez, és jó kérdéseket kell feltenni az eladónak. Állítólag a legtöbb esetben nincs becsapás, sőt gyakran egészen jó vételeket is lehet csinálni, ritkaságokhoz lehet hozzájutni töredék áron. De vannak néha kisebb-nagyobb svindlik is, úgyhogy ne erre tedd fel az összes vagyonodat. :)


Alaposan körbe kell járni viszont a szállítási és fizetési feltételeket, különösen külföldi rendeléseknél, mert egyesek nem szállítanak Mo-ra (bármennyire is indokolatlan a dolog), és esetleg csak olyan fizetési módot fogadnak el, ami neked nem jó.


Ha belföldről rendelsz, az a hatályos törvények alapján "távollévők közötti adásvétel", és ilyenkor valóban 8 munkanapon belül indoklás nélkül elállhatsz, vagyis visszaküldheted a hangszert, és csak a szállítási díjat bukod el. Ha a csomagolás sérült, át sem veszed a futártól, hanem jegyzőkönyvet vetetsz fel. Ezért a belföldi rendelés elvileg nem olyan nagy rizikó.

2011. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!