Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár vásárlás Budapesten?

Basszusgitár vásárlás Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy basszusgitárt, de nem tudom, hol tudnám a legmegfelelőbbet beszerezni. Kezdő vagyok, és valami könnyű, kézreálló darabot szeretnék (16 éves lány vagyok, és nem túl nagyok a kezeim). Esetleg tudnátok ajánlani hangszerboltot a XVI. kerület közelében, ahol aránylag nagy a választék?

És az árakkal kapcsolatban is lenne egy kérdésem, nem tudom, hogy milyen árkategóriában lehet már normális basszgitárt kapni, 50.000 fölé nem igen mennék. (Jó lenne már 30 körül találni egy jóravalót :) )


Válaszaitokat előre is köszi!

Üdv


2011. aug. 31. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

húú, basszgitárokhoz nem nagyon értek, de szerintem nem túl sok jóravaló basszgitár van 50 alatt :/ szólógityókból én Ibanezre esküszöm, de a basszgitárjaikat mindenki leszólja.... nemtom, szerintem mindjárt jön valaki, aki megmondja a frankót :DD addig is keresgélj :D

[link]

2011. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet most sokan le fognak szólni, de használt gitárt kéne venned. Nem mindegyik esik darabokra amitől meg akarnak szabadulni, vannak nagyon szép, beérett, csak éppen kihasználatlan gitárok is. A hangmester fórumának is van ilyen topic-ja, vagy gitarshop.hu-n is érdemes lenne szétnézned. A lényeg hogy mindent próbálj ki mielőtt megvennéd.
2011. aug. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
milyen műfajra kell? ha rock-metál, érdemes lenne egy aktív gitárt venni, viszont 50ezer alatt nincs aktív gitár(vagy ami van az nagyon béna). az előző válaszoló nem mondott hülyeséget, lehet, hogy tényleg érdemesebb használtat venni. XVI. ker.ben nem igazán tudok hangszerboltot, de a Coda, a Vintage 52, Hangszerker stb. elég megbízhatók, ezek mind a belvárosban vannak.
2011. aug. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg rock stílusban gondolkodom. Biztos buta kérdés, de mi az az aktív gitár? :)
2011. aug. 31. 20:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Aktív hangszedős. Nagyobb jelet adnak le mint a simák, de csak elemmel működnek (ha lemerül az elem, úgy tudom passzívan működnek tovább).
2011. aug. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én az aktív elektronikára gondoltam, de az aktív hangszedő is sokat dob rajta:) az aktív elektronika azt jelenti, hogy a gitáron lévő potméterek(ha kezdő vagy, a csavargatható cuccok:D) segítségével állíthatod az EQ-ját a kimeneti jelnek(magas, mély, drágább gitároknál közép is), az aktív hangszedő meg simán bitang nagy jelet ad le:)

lehet hogy tényleg érdemes lenne használtat venned, esetleg kicsit rágyűjtesz és vmi ilyesmit:

[link]

[link]

2011. aug. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mbalage ***** válasza:

Én is a használt hangszert javaslom. Így olcsóbban kapsz minőséget, akár 50e-ért is megfoghatsz egy egész jó gitárt, miközben újonnan semmiképp nem kapsz megfelelőt. A jó gitárok árai 100e és 300e között mozognak, 100e alatt különféle kompromisszumokat kell kötni, 300e felett pedig a relikviák vannak.


Fontos viszont, hogy különféle zenei stílushoz és játékmódhoz különféle gitár való (még a rockon belül is!), ezért nem biztos, hogy elsőre megtalálod a számodra legjobbat. Ebben is tud segíteni a hangszerboltos, ha valóban ért hozzá.


Ha ennyire aggódsz a "nem túl nagy kezek" miatt, akkor a boltban is említsd ezt meg, és kisebb menzúrájú, vékonyabb nyakú hangszert válassz. Négy húrost vegyél, ne hagyd magad rábeszélni többre. És szerintem ne csak egy boltba menj be a környékeden, hanem keress fel több belvárosi nagy gitárboltot is! Több hely = több információ, és több lehetőség egy jó hangszer megtalálására.


És van még egy rossz hírem: önmagában a gitár nem elég, kell mellé egy erősítő is, amin a hangszer meg tud szólalni. A legkisebb kombó erősítők ára 10-20e Ft, de ez csak otthonra jó, és nem igazán ad ki mély hangokat. 10e-ért kaphatsz basszgitárhoz való fejhallgató-erősítőt is, amibe normál fejhallgatót tudsz bedugni, ez kifelé egyáltalán nem szól. Egy élő zenélésre is használható erősítő kb. 50 ezertől indul.

2011. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!