Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Jazzgitár rockot játszani?...

Jazzgitár rockot játszani? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Bővíteném a gitárkollekciómat (végre) egy elektromos gitárral, de nem nagyon értek hozzá (elektronika, beállítások szempontjából). Leginkább blues, rockabilly miatt szeretném, de rengeteg rock dalt is játszok (Guns N Roses, Foo Fighters, stb.), ezért vagyok kíváncsi arra, hogy mennyire jó(/érdemes) jazzgitárt venni rockhoz.


Egy Ibanez AS73-at vagy AS73T-t vennék.


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. szept. 5. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Izzt is sokszor jatszott jazz guitarral, szal ritmusra tuti jo!

A solozas mas kerdes...nezz 1-2 videot youtube-on.

De az biztos, hogy a jazz gitarokat nem Slash fajta solozasra talaltak ki:)

2011. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sorry, termeszetesen Izzy Stradlin:DD
2011. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De még milyen jó, sok zenekar, a kedvenceim közül is használ ilyen gitárokat (és én leginkább metált hallgatok), másrészt sokat dob egy zenekar megjelenésén egy ilyen szépség.
2011. szept. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm a gyors válaszokat! :D


spiderpig111: rengeteg videót néztem már, blues, jazz, rockabilly szólókat szoktam improvizálni (jelenleg akusztikuson), a videók alapján tökéletes. :D


16:04: épp a megjelenése miatt szeretnék egy jazzgitárt, a transzparens meggypiros színű Ibanez AS73 iszonyatosan tetszik. :D

2011. szept. 5. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is egy jazz-gitárra pályázom. Évek óta elektromoson játszok jazzt. Nem mondom, hogy nem jó, de jazz-gitár lenne az igazi.
2011. szept. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!