Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Death/black metalosok! Kérdés...

Death/black metalosok! Kérdés lent (? )

Figyelt kérdés

Üdv!

20 éves lány vagyok, aki nagyon szereti a profi hangszerelésű death, black metalt (is).

A kérdésem az lenne: tegyük fel, hogy lesz egy nagyon jónak ígérkező koncert, de senkit sem tudok magammal "rángatni", mert nem érnek rá. Elmehetek egyedül? Én eddig simán azt mondtam, hogy elmegyek/elmennék, mindenféle "félelem" nélkül, tapasztalatom szerint a rockerek sokkal normálisabbak, mint a diszkós bunkók, de jópáran beleültették a bogarat a fülembe, hogy a death/black metal koncerteken verekednek, drogoznak, lánynak egyedül ott nincs helye, a végén valami bajom esik, stb.

Nem szoktam alkoholizálni koncerteken (csak kocsmákban haverokkal:D), sem drogozni, sem pogózni, általában azért szeretek koncertre járni, mert teljesen más élőben hallani a hangszereket, sokkal jobb, mint otthon CD-n, tehát tényleg csak a zene utáni rajongásomból mennék el.

Őszintén, nem hiszem, hogy annyira leamortizálnák magukat, és pl. megerőszakolnának, vagy megvernének (azt is hallottam, hogy megvernek, ha nem úgy nézel ki, ahogy ilyenkor ki kéne, pl. én sima, hosszú farmer, fekete "semmiextra" póló, "semmiextra" bőr tatyó, tornacsukában mennék), vagy ha nem vagy sátánista (atesita vagyok). Ezeket a sztereotípiákat baromságnak tartom, de beleültették azt a fránya bogarat a fülembe:) Szóval kíváncsi lennék azok véleményére, akik ha nem is rendszeresen, de szoktatok ilyen koncertekre járni: nekem vagy igazam, vagy az ismerőseimnek?

(ha ez számít, nem vagyok verekedős típus, + kemény 53 kiló vagyok, és a magasságomat számítva, ha állok, akkor is olyan, mintha ülnék, szóval...:D)

Egyébként kérdésem (egyelőre) csak elméleti, jelenleg nem tudok ilyen koncertről, de azért érdekelnének a válaszok.


20/L


2011. szept. 7. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én simán elmegyek egyedül koncertre.jó..kétszer fordult elő eddig.a helyszínen meg bele lehet futni ismerősökbe.


L23

2011. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok lány de voltam már egyedül ilyen koncerten és még élek :D semmi bajom nem lett

15/F

2011. szept. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtanm menj el, hajad szála sem fog görbülni ha nem mész a pogó közepébe. A metálosok messze a legtoleránsabbak egymással szemben, akár heavy, akár power, akár prog, akár black metálról van szó. Másrészt ha egy ilyen koncerten gyilkolnának vagy erőszakolnának, azt úgy felkapná a sajtó hogy egy évig csak az visszhangzana.
2011. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez ugyan nem egy vérbenkajakozósmetál koncerten történt, de kissé hasonló szitu:

hegyalja fesztiválon, tök egyedül, talajrészegen, kissé szakadt arc létemre(nem vagyok kimondottan se punk, se rokker, se semmi, csak mittomén, valahogy kicsit olyan lerobbantnak tűnök, sajnos vhogy ezt sugárzom magamból:D) pogóztam a diszkósátorban hajnalban, de így durván taszigáltam-ütöttem-rúgtam mindenfelé a zseléhaj-izompoló-Dolce Gabbana-Réjben szempás gyökereket, és az égvilágon semmi bajom nem történt :D

És voltak még ehhez hasonló eseteim bőven, amikor abszolút nem odaillő emberként abszolút nem odaillő módon viselkedtem koncerteken/szórakozóhelyeken/egyebeken.

Tehát saját tapasztalataimra hagyatkozva azt mondanám, hogy minimális összefüggés van a veszélyfaktor és a koncert/szórakozóhely/közönség típusa között.

Szóval szerintem no para.

2011. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Hát death és black metal koncerten még nem voltam, de heavy metal, trash metal koncerten igen. Senki nem kötött belém. Ne aggódj.
2011. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Múltkor voltam egyedül Bodomon,és semmi bajom nem lett :) (Leszámítva mikor a dobverőt elkaptam pár emberke rámesett xD)

16/L

2011. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, akkor én gondolkozom jól:) Voltam már én is heavy, power, gothic koncerteken, és nagyon jól éreztem magam, ált. a rocker fiúk sokkal udvariasabbak, normálisabbak, legalábbis eddig csak ezt tapasztaltam.
2011. szept. 8. 17:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb ez a kategória vagyok, és én is úgy volt, h egyedül megyek a Bodomra, aztán végül az öcsém is jött velem, de ő csak 15, szóval én vigyáztam rá inkább. Nyugi, nem lesz semmi baj:))
2011. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, bántanak, megerőszakolnak, megvernek, megint megerőszakolnak, felgyújtanak, megerőszakolnak, eltemetnek, kiásnak, megerőszakolnak... Viccen kívül: attól függ... a bodomos, azaz mainstream közönség kb fele bakancsfétises gyökér, akik ha nem is bántanak, de leszólnak a hátad mögött, ha nem bakancsba vagy, és nem full feketébe... Mivel én a régebbi metal híve vagyok, már kérdezték tőlem, hogy hol a bakancs (magasszárú fehér cipőt hordok), de például egy IGAZI death metal koncertre, pl. Morgue koncertre rózsaszín pólóba is simán elmennék... Az igazi death/black metalosok nem kimondottan drogos alkatok, de egy kis sört általában nem vetnek meg, de nem kell tőlük félni, nem esznek embert, nem áldoznak kecskét, ugyanolyan emberek, csak tudják, mi a jó zene ;) Amúgy egy jó barátom szokása, hogy death metal koncertre vagy Deep Purple pólóba, vagy kockás ingbe megy, lazább rockkoncertre meg Mayhem pólóba, csak úgy brahiból, és még senki nem bántotta emiatt, pedig alacsonyabb, mint 160 cm...
2011. dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!