Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet megtanulni énekelni?

Hogy lehet megtanulni énekelni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nagyon szeretnék énekelni csak kicsi hamisan éneklek.Az énektanárom mondta hogy majd megtanít énekelni de szerintem nem éneklek olyan rosszul mert 4-est kaptam.Szerintetek mennyi ideig tart míg valaki megtanul énekelni?
2011. szept. 23. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen. Csak hallgasd a music-ot és a fejedbe menve dallamolva elkezdedpofázni az éneklést. :S
2011. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a szorgalom a kulcsa mindennek
2011. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éneklés pont olyan dolog, amit mindenki élete végéig tanul, mert itt nincs "kész" állapot, mindig van mit javítani, tökéletesíteni, mindig van hova fejlődni. Tehát nem lehet behatárolni, hogy "te, fiam, 15 év alatt tanulsz meg énekelni, de Jancsikának már csak 3 év kell" :D


Egyébként ha hamis vagy, akkor elsősorban a hallásod (zenei hallásod) kell javítani. Nem tudom, játszol-e valamilyen hangszeren, az sokat tud segíteni :) Meg természetesen egy hozzáértő énektanár is tisztogat mellette. :)

2011. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen azt mondta az énektanárom hogy csak akkor tudok jól énekelni hogyha énekelnek velem
2011. szept. 24. 09:53
 5/6 mbalage ***** válasza:
100%

Ahogy az előző is mondta, az éneklés tanulása (is) egy életen át tart. De hogy valami megfoghatót is mondjak, 1-2 évnyi intenzív és szakszerű gyakorlással, és egy kis tehetséggel bárki elérheti, hogy az énekhangját egy átlagember kellemesnek találja.


Ez az "akkor tudsz jól énekelni, amikor énekelnek veled" dolog a bizonytalanság jele. Hallásfejlesztéssel és a megfelelő hangképzés elsajátításával hamar túl lehetsz ezen a problémán. A hangszer melletti gyakorlás nagyon jó (lejátszod a hangokat, majd kiénekled őket), és a hangszer a hallásfejlesztésben is nagyon sokat segíthet.


Én azt javaslom, nyaggasd a tanárodat, hogy foglalkozzon veled! Ha látja rajtad a szándékot, ő is szívesebben fog segíteni.

2011. szept. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. szept. 28. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!