Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Aki a Rock-ot hallgat az...

Aki a Rock-ot hallgat az általában liberális?

Figyelt kérdés
Mivel a rock mindig a nem beletörődést és a szabadságot szimbolizálja.
2011. okt. 6. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, aki rockot hallgat, az általában rocker.
2011. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem semmi köze a politikai hovatartozáshoz.
2011. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk a drogos-technos fiatalok inkább liberálisak...
2011. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy nézzük, akkor szubkultúra, ami a liberalizmusból fakad, tehát igen.

Ugyanakkor nem, mert én is szeretek bizonyosfajta rock zenéket, ugyanakkor konzervatívnak mondanám magam viselkedés terén.

2011. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
73%
Hát azt nem tudom, hogy aki rockot hallgat az liberális-e, de azt tudom, hogy aki ilyen Fanka deli féléket az egy idióta. Ez a barom az ő műfaját nemzeti rapnak nevezi. A rap valóban rohadtul nemzeti, különösen, ha ugye jamaicai négerek vagyunk, de az sehogyan sem fér a fejembe, hogy aki ilyesmit hallgat vagy épp előad, hogy a rákos fittyfenébe képes magát magyarnak, és ennek tetejébe még nemzetinek is vallani.
2011. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 /Anita_'94/ ***** válasza:
63%
Én pl rockot hallgatok, de qrvára nem vagyok liberális. Magától a szótól is undorodom :@
2011. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A rock n roll a 60-as évek destruktív lázadó gondolkodásmódjából fakad, a konvencionalizmus, és az értékelvűség megtagadásából. Magyarul az ellen lázadtak az akkori ifjak, ami a szüleik , nagyszüleik eszmerendszere volt. Ez egyrészről sok buktatót rejtett magában, viszont akkoriban dőltek meg olyan társadalmi dogmák, mint hogy az államnak teljhatalma van, vagy az embereket a bőrük színe alapján kell megítélni. Az akkori lázadó életformának volt köszönhető az ú.n pacifizmus elterjedése, a Vietnámi háború például azóta is az egyik legnépszerűtlenebb fegyveres konfliktusként van számon tartva. Szerintem mindenki ezerszer hallotta már azt a bizonyos hippi jelmondatot..... Ez a folyamat, az anarchizmus, és a liberalizmus jegyében ment végbe, ami tartalmazott magasztos eszméket is, és pl a kábszerfogyasztás legalizálását is.

De a mai értelemben vett rock már nem köthető ideológiákhoz, (kivéve a Magyarországi nemzeti rock műfajt, vagy a skinheadek punk, vagy rock zenéjét.) Ráadásul a rock mind hangszerelés, mind dallamvezetés szempontjából az egyik legszerteágazóbb műfaj. (Ha a belőle származó műfajokat pl: a metált is ide soroljuk.)

2011. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Én pl rockot hallgatok, de qrvára nem vagyok liberális. Magától a szótól is undorodom :@"


Ez tényleg csak azon múlik, hogy mit veszünk liberálisnak.

Ha konzervatív szempontból vesszük a dolgokat, akkor egy lánynak az a fő feladata, hogy felkészüljön az anyaságra, hogy jó feleség legyen majd belőle és ne legyen karrierista. Amelyik lánynak nem ez az életcélja, az egy valódi konzervatív ember szemszögéből tekintve liberális, mivel erősen feminista, ami liberalizmus a konzervatívok szerint.


Ugyanakkor ha elfogadjuk, hogy egy konzervatív nő is lehet férfias, karrierista, önfejű, egyedülálló, csapodár, szabadságratörő (mint egy rocker általában), akkor vehetjük a rockot is konzervatívnak.

2011. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

"De a mai értelemben vett rock már nem köthető ideológiákhoz, (kivéve a Magyarországi nemzeti rock műfajt, vagy a skinheadek punk, vagy rock zenéjét.) Ráadásul a rock mind hangszerelés, mind dallamvezetés szempontjából az egyik legszerteágazóbb műfaj."


Ott a pont !

Mert mára már nincs összefüggésben a kettő egymással.

Amikor jólszituált szülők kedvenc és jólfésült csemetéje lázadozik az élet milyensége ellen, az muris tud lenni:)


Az ideológiák és a zene van amikor olyan viszonyban vannak, hogy a zene előadója, vagy a szöveg megírója nem is tudja milyen ideológiát képvisel és akkor lepődik csak meg amikor mások belemagyarázzák neki, mert eddig még az "ideológia" szót se nagyon volt kedve vagy ideje tanulmányozni, hogy mit is jelent ...:)A lényeg a zenélés örömén, a figyelem felhívásán és ennek előnyös következményein van.Legtöbbjük csak azért kezd el zenélni, hogy jobb minőségű és nagyobb mennyiségű csajfelhozatalból válogathasson:))


Itt jegyezem meg, hogy a zene tulajdonképpen csak szórakoztatásra való. Hogy egyeseknek jobb minőségű a szórakozása ha átgondolt és mondanivalóval rendelkező szövegeket hall a vele harmonikus és kellően könnyed zenei aláfestéssel(pl Obituary, Sepultura , Megadeth stb), míg másoknak pont kielégíti az igényeit ha Pákó énekli az Odideadidid című rettenetet... hát Istenem nem vagyunk egyformák.

De ez alapján se ítélkezz , hogy ne ítéltess.

2011. okt. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. okt. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!