Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárral érdemes kezdeni?

Milyen gitárral érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

igazából nem rég kitaláltam,hogy megszeretnék majd tanulni gitározni.De milyennel érdemes kezdeni,és kb mennyibe kerül?

Mondanátok párat ? :)


2011. okt. 7. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
mennyi pénzed van rá? Elektromost, akusztikust, klasszikust, vagy elektro-akusztikust szeretnél? klasszikust kb 10ezerből, elektromost meg erősítővel 30-40ből ki lehet hozni amivel meg tudsz tanulni.
2011. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
kb 80 ezer forintom van rá.
2011. okt. 7. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
az szép azért már jó kis gityót kapsz:) de elektromosat szeretnél?
2011. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ill. milyen stílusban játszol? meg milyen formájú kell?:D vagy mindegy? ha igen akkor mindjárt linkelek párat:)
2011. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nna válogattam neked. Ezzel a kombóval otthon jó pár évig elleszel, a gitárral akár kisebb koncertekre is mehetsz majd, gyakorláshoz több, mint elég. Az erősítő otthonra tökéletes, megbízható, jól szól, torzítani is tudod külön pedál nélkül, viszont csak 15W-os, tehát próbákra, dob mellé nem elég. Persze ez jó pár év, szóval kezdésnek tökéletes:DD

Gitár: [link] (Cort X2 BK)

Erősítő: [link] (Roland Cube 15XL)

Kábel: [link] (Cort IC528)

Ezek a dolgok kellenek, hogy játszani tudj. Így együtt 76.000Ft.

Plusz opcionális dolgok, amiket idővel ígyis-úgyis venned kell, ha tudod, jó már most:

- Gitárhúr (mert a gyári elég gagyi, ez pedig 4-5 hónapig is akár úgy szól mint ha új lenne) [link]

- Gitárheveder (ha állva is szeretnél játszani) [link]

- Gitártok [link]

- Fali gitártartó [link]

2011. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm az infókat :).

És ez a gitár ez elektronikus vagy nem ?

2011. okt. 8. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:
elektromos persze
2011. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy Fender Squier gitárt ajánlok az olcsóbb kategóriából (30-40k) (a drágább verz. 100as) vagy Epiphone Specialt, ezt mind kihozhatod egy jó erősítővel, de ha csak gitárra 80 ezret szánsz, nézz végig sok hozzád passzoló gitár közt, de a Cortot nem ajánom...Én egy Hohnert és Fendert használok, ezekkel vagyok megelégedve, de ezeket klasszikus rock és jazz zenékhez :D

Sok szerencsét a hangszered kiválasztásában! (:

2012. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!