Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » ZONGORA kérdés (? )

ZONGORA kérdés (? )

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt tanulhat meg egy 14 éves lány zongorázni (kilencedikes)? Annyit kell még tudni hogy egyik barátnőm tanít, aki 10 éves kora óta játszik, de persze komolyan vesszük, ilyenkor nem szórakozzuk el a dolgokat.
2011. okt. 12. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

mond meg mit értesz azalatt hogy "megtanulnizongorázni"

Folyamatosan lehet fejleszteni magadat, nincs egy végső határ.

Alapszinten attól függ heti hányszor zongoráztok.

2011. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát nem akarok Mozart lenni, persze fejlesztem majd magam, de egyelőre alapszinten heti kétszer, mennyi idő? nem konkrét választ kérek hogy 3 hónap és egy hét, csak úgy kb.
2011. okt. 12. 20:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Én zongorázok :)

Ha kb. alapszinten akarsz megtanulni akkor 2-4 év attól függ mennyit foglalkozokol vele :) 14/F

2011. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

kicsi korom óta akartam csak édesanyám nem engedte.:(

és most minden erőmmel rajta vagyok mert tényleg nagyon szeretnék..persze a tanulást sem hanyagolom el.:D

2011. okt. 12. 20:09
 5/9 mbalage ***** válasza:

Az "alapszint" sem igazán behatárolható. Inkább pl. küldj egy linket, hogy egy ilyet szeretnél tudni eljátszani. Abból már jobban le lehet mérni, hogy mire gondoltál.


És sztem ne a barátnődtől tanulj, ha ő is a te korosztályodból való! De legalábbis nem szabad elfogadni készpénznek mindent, amit mond. Inkább nézz utána a dolgoknak magad, az biztosabb és hasznosabb is!

2011. okt. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=eSGFxezVPGY

http://www.youtube.com/watch?v=lbJ13Rucbtc&feature=BFa&list=..

http://www.youtube.com/watch?v=oaFpQuQKrz8&feature=BFa&list=..

ilyesmikre gondoltam, ezek gyönyörűek...tudom hogy nem fogok két nap alatt így játszani, de mint mondtam nagyon akarok, mert meg szeretném mutatni hogy képes vagyok rá, mert édesanyám sose mondta miért nem engedte hogy tanuljak...és persze én is utána nézek a dolgoknak, csak most épp nem állunk úgy anyagilag, hogy pénzt adjunk ki zongoraórákra, de amint lehet fogok járni legalább heti 1x tanárnőhöz is.:D

2011. okt. 12. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért sok sikert :)
2011. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mbalage ***** válasza:

Meghallgattam mindhármat. Sztem ez nem elérhetetlen cél! Néhány év alatt el lehet jutni olyan szintre, hogy ilyen szintű darabokkal is elkezdhess foglalkozni. De csak ha valóban nagyon akarod, elég kitartó vagy, és rá tudod szánni rendszeresen az idődet!


Én azt mondom, ha 1-3 naponta 1-2 órát rá tudsz szánni a gyakorlásra, akkor sztem már fél év után fel tudsz majd mutatni olyasmit, amire édesanyád is büszke lesz. Nem kell egy nap egyszerre sok órát foglalkozni, nem ettől leszel jobb. Két dolog az, ami igazán fontos:


1. Fegyelem. Ha a saját kedvedre elprüntyögsz 10-20 percet a zongorán, az nem gyakorlás. Még az sem, ha egy már ismert darabot/gyakorlatot végigjátszol 5x egymás után, a saját élvezetedre. Ezek is jó dolgok, de ezt csak a gyakorlási időn kívül kell csinálni, ne maradjon el emiatt a gyakorlás!


2. Rendszeresség. Az nem jó, ha 2 hetet kihagysz, aztán két napig 5-5 órán át nyomod. Mondok inkább egy jó példát! Egy nehezebb futamot ma 15 percen át gyakorolsz, de sajnos nem megy még igazán. Sebaj, nem aggódsz, félreteszed a dolgot, elmész aludni. Másnap ugyanazt tovább gyakorlod 5 percig, és már jobban megy, de megint aludni kell rá. Harmadnap még 2 perc gyakorlás, ekkorra egész jól megy már. És a negyedik napra már szinte hibátlanul fog menni. Ehhez szükség van a rendszerességre, és a gyakorlások közötti alvásokra is.


14 évesen akár egy alapfokú zeneiskolába is bátran beiratkozhatsz. A költsége nem vészes, nagyságrendileg egy félév kb. 10e Ft.

2011. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az első szám egyszerűbb, mint a többi. Az egy harmadikos szint, tehát ha valaki a tanév folyamán napi fél-egy órát gyakorol, akkor a 3. évben tud ilyet játszani, akár akarja, szereti, akár nem.:)

Mivel nem tanultál még, ezert nem tudni, milyen erzeked van hozzá, az sokat modosithat a tanulasi idon. De még ebben a korban tandijmentes vagy az allami zeneiskolaban, szerintem erdemes beiratkoznod, es ott szolfezsra is jarnal, ami elengedhetetlen a zenetanuláshoz.

Az elemit mindenképp végezd el (6 osztaly), aztan meglatod, hogy ez hobbinak, altalanos muveltsegnek marad-e meg, vagy magaval ragad a pálya.:)

2011. okt. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!