Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nehéz dorombbal zenélni?

Nehéz dorombbal zenélni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy nehéz, mint mondjuk hegedülni, vagy aki egy kicsit szorgalmas az meg tudja tanulni könnyen? Van zenei érzékem, de nem akarok olyanokat csinálni mint mondjuk zongorához kell h C dur meg A mol stb.. 2 évet zongoráztam de abbahagytam mert nem az én műfajom, viszont ez felkeltette az érdeklődésemet.


Vagy esetleg tudna nekem valaki egy videót linkelni, ahol megtanítanak dorombbal zenélni? Köszönöm előre is :)

(a macskás dorombolós válaszokat meg ívesen lexarom :) )


2011. okt. 17. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű megtanulni,lényegében csak összeszorítod a száddal és pengeted,ennyi.=))

Tanultam játszani rajta,kb.1 hét alatt megszoktam,de abbahagytam,mert folyton megütöttem a fogam.:D

Elég csak ha van egy kis ritmusérzéked és akkor simán megy a dolog.=))

2011. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mbalage ***** válasza:

Szerintem is egyszerű hangszerről van szó. Akkordokról nincs szó, hiszen nem zenei hangot szólaltatsz meg vele, ez tulajdonképpen ritmushangszer. A zenei funkciója legjobban talán a perkához hasonlítható.


Itt találsz oktatóvideókat: [link]

2011. okt. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyibe kerül 1 ilyen? Hol juthatok hozzá?
2011. okt. 18. 15:03
 4/5 mbalage ***** válasza:

Néhány ezer Ft, és szerintem bármelyik nagyobb hangszerboltban találhatsz, a népi hangszerekkel foglalkozókban pedig többfélét is.


Használj keresőket!

[link]

[link]

2011. okt. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Meg tudtam volna keresni én is csak rohantam.
2011. okt. 19. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!