Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárt vegyek?

Milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Meg szeretnék akusztikuson tanulni, max 30 ezer forintom lenne rá. Milyet ajánlotok? TEljesen laikus vagyok a témakörben, légyszi hozzáértők segítsenek!
2011. okt. 18. 16:11
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia!


Ha meg akarsz tanulni gitározni először ne vegyél drága gitárt. Én egy Stagg sw 201 esen kezdtem tanulni és semmi kifogásom ellene. 18900ft ért vettem újon. Majd eldöntöd tetszik-e maga a gitározás és hogy lesz-e kedved hozzá, mert a tanuláshoz nem kell drága gitárt venni, mert az 1. gitárt úgy is lezúzod meg ha nem is akarsz később gitározni rájössz, hogy feleslegesen dobbtál ki érte pénzt.

2011. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!


Egyébként ilyen

http://www.youtube.com/watch?v=n6KrUt7HMeM

http://www.youtube.com/watch?v=tuV1zXXF9zg&feature=related


gitárra gondoltam, csak hogy tiszta legyen. Ez akusztikus gondolom.

2011. okt. 18. 16:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Cort AD-810. Ha jól tudom, 25 körül van.
2011. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Hát ezek szerintem 30ezren felül vannak, de lehet hogy később majd az elektromos vagy a basszer fog tetszeni, de te döntesz. Kinek milyen az ízlése.
2011. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utána olvastam még itt gyakorin, azt írják hogy egy pár tízezer forintossal is meg lehet normálisan tanulni. Gondolom hangzásbeli különbség nincs az akusztikus gitároknál, csak a márkát kell megfizetni, nem? Tehát egy 15ezer forintosnak is olyan hangja van mint egy 30-nak, csak kevésbé strapabíróbb maga a gitár vagy ilyesmi..
2011. okt. 18. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért egy olcsó gitárral könnyen rá lehet fázni. Én anno hülye fejjel megvettem a legolcsóbbat, amit találtam. Folyamatosan elhangolódott, borzalmasan hamis volt, meg minden, amit elbírsz képzelni. Persze el lehetett szórakozni vele, de hát az úgy mégsem az igazi...
2011. okt. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Cortot vehetsz nyugodt szívvel, Staggot messziről kerüld, a hangzásbeli különbség főleg a húr fajtájától függ, de az sem mindegy hogy milyen/milyen minőségű a fa, meg a kidolgozás, meg hogy milyenek a hardverek. Szólni mindenhogy fog, kezdő gitárnak meg végülis mindegy.
2011. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt néztem ki magamnak. Gondolom húr alapból jár hozzá, nem kell külön venni. És a húrok bele vannak rakva, vagy külön hangolni kell meg stb?

2011. okt. 18. 18:34
 9/13 anonim ***** válasza:

A húrt adják hozzá. De amikor játszani kezdesz a gitáron, mindig kell hangolni. A húrok nagyon érzékenyek a hőre és a páratartalomra. Ha mondjuk emelkedik a hőmérséklet a húrok a hőtágulás miatt lazulnak és fordítva. Tekintettel arra, hogy a húrok nem azonos vastagok a hótágulás másként "lazítja" őket, ezért nemcsak a gitár nem fog a megfelelő hangon megszólalni, hanem ami a még rosszabb, hogy a húrok egymáshoz viszonyítva is hamisan szólnak majd.

Ha lehet a harmincba egy hangolót is kalkulálj.

2011. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem csak a márkát fizeted meg.Az is nagyon fontos ,hogy milyen fából van és az is hogy ne laminált fából legyen.Persze a márkát is meg kell fizetni már, de gondolom hogy neked nem egy Martin(az egyik legjobb akusztikus gitármárka) kell.Ha egy gitár puhafából van pl tömör mahagóni akkor annak meleg és mély hangja lesz a basszus szép mélyen szól, ha pl tömör tölgyből van akkor meg fényesen csilingelő hangzása lesz a gitárnak, aztán még a fogólap anyaga is sokat számít, ha ében fából van (ami fekete) annak ilyen sokáig kitartó hangja van,ha kőris (fehér színű) annak erőteljes,de rövid hangja van, a rózsafának meg a kettő átmenete és(sötét boros-barna színű)


A húrkészlet sem mindegy,ha rangsort kéne felállítanom akkor

1.Elixir kb 4500 Ft

2.Martin Kb 2200 Ft

3.D'addario-yamaha kb 1800 Ft

4.Tenson kb 1000 Ft


Megtanulni nem kell drága gitár, én a helyedben nem is akusztikuson ,hanem klaszikuson kezdenék azon nylon húrok vannak sokkal jobb az ujjbegynek kezdéshez, plusz már 15 E egész jót tudsz venni.


itt néz szét

[link]

2011. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!