Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik fuvola a jobb?

Melyik fuvola a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Milyen fuvola márkák a jók!

halottam Yamaha,Uebel,Chester fuvola,Travor J james!

Melyikről mi a véleményetek és melyik hangszernek kb mi az ára?

Várom mindenkinek a válaszát/ véleményét!


2011. okt. 19. 16:16
 1/7 hey! válasza:
100%
rég óta fuvolázok, és volt vagy 3 Trevorom, de én a Yamahara esküszöm! én mindenképpen azt választanám... az áruk pedig hát... nagyon különbözők, hol veszed? melyik típust? érdemes utána nézni egy-két helyen, mert az árak közti eltérés akár rémisztően nagy is lehet!
2012. jan. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Yamaha eléggé egy tucatmárka lett, ennek ellenére stabil, megbízható bármilyen helyzetben vagy.
2012. ápr. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elmenni szakkereskedésbe, mondjuk az se árt, ha tanárral együtt.


Ha kíváncsi vagy, azért írok egy rövid áttekintést (ami szubjektív, de azért van alapja…):


Gyatra tanulóhangszerek kb.:

Altus, Chester, Dimavery, Eastman, Gemeinhardt, Grand Prix, Invotone, Le-Marquis N. Y., Parisienne, Platino, Roy Benson, Selmer, Thomann, Tomasi, TS Fidelity, Vivace, Vorson, Wiener flöten


Minőségi tanulófuvolák:

Azumi, Galway, Jupiter, Miyazawa, Pearl, Trevor J. James, Yamaha


Mesterhangszerek:

Powell, Sankyo, Muramatsu (A Miyazawa és a Yamaha is gyárt felső kategóriásokat)


Az ár elég meghatározó: 100e alatt ne vegyél egyáltalán, a fölött nem sokkal már jók vannak, de érdemes azért jól megnézni és kipróbálni az árut. Nekem tanulónak Trevor-om volt - de az tiszta szerencse: nekem négy év után vadonat újnak nézett ki, semmi baja nem volt (pedig használtam rendesen), egyik társamnak meg öt év után lazulni kezdtek a csavarok, lejárt a lába, pattogzani kezdett az ezüstözés. Szóval, véletlen.


Attól is függ, milyen szinten fuvolázol. Pár év után nem érdemes venni, használd az iskolait. Több év után a pénztárca dönt: Én a Trevor-t vagy a Pearl-t ajánlom, azok elég jók. Utána, ha már jó ideje tanulsz és esetleg terveid is vannak vele, egy jobb Pearl vagy egy Yamaha következhet, azok megbízhatók. (Ha utána is folytatod, már nem itt fogod megkérdezni, annak a kifejtésére nincs szükség.)


Remélem, segítettem! :)

2012. ápr. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én a Trevorra esküszöm, nekem az vált be. az előttem lévő egész jól besorolta a hangszereket, egy dologgal nem értek egyet a Gemeinhardt nem gyatra márka. Én 10 évig játszottam több Gemeinhardt piccolon, amik kb 15-20 éves hangszerek voltak, a 10 év alatt 2 párnája esett ki. Nyilván már érezhető volt rajtuk a kor, erősen kellett intonálni velük, de egy ilyen idős hangszernél nincs min csodálkozni.
2013. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Trevoron tanultam, majd áttértem a Gemeinhardt egyik lyukas (nyitott) változatára, ami Nekem sokkal jobban megtetszett, szebb volt a hangja. Yamaha típust nem ajánlom, tanárom szerint a régiek jók voltak, de a mostani darabok csak vitrinbe jók.
2014. dec. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Jade fuvola.

Azzal lehet a legszebb szólamokat produkálni. Tanárnőmmel kipróbáltuk, hát mit mondhatnék, le voltam nyűgözve. Szerintem bárkit elvarázsolna ez a fajta fuvola.

Árát illetően, elég szép summát kéne fizetni érte, de az én kedves fuvolatanárnőmtől ingyen megkaptam. ;)

2015. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Unari ***** válasza:
Jade fuvola ez jó :-D :-D
2017. okt. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!