Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék venni egy digitális...

Szeretnék venni egy digitális zongorát. Mik a legjobbak 100 000 Ft környékén?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik az elvárásaid vele kapcsolatban. Nekem casio cdp-100 van, ez elég jó, bár nem bánnám, ha lenne benne metronóm. Van rajta kb. 5 hangszín és ennyi, meg kalapácsmechanika.

Ha viszont ennél több igényed van, akkor más lesz a nyerő.

2011. okt. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mbalage ***** válasza:

Ha újat szeretnél venni, akkor inkább 150e Ft felett érdemes gondolkodni. Ennél olcsóbban is van digitális zongora, de csak komoly kompromisszumokkal. Értsd: gagyi márka, nem elég tartós, hamar meghibásodik, egyáltalán nem meggyőző a hangja, a billentése.


Ha viszont nem ódzkodsz a használt dolgoktól, akkor akár 100e körül is találhatsz egy használható, és a hasonló árú újhoz képest nagyságrenddel jobb billentésű és hangú hangszert is.

2011. okt. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mbalage, milyen márkában érdemes gondolkodni ha használtat nézek?

2011. okt. 21. 13:32
 4/8 anonim válasza:

Nekem Yamaha van és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Egytértek viszont az előttem szólóval, nem érdemes 100e körül nézelődni. Én inkább "200e fölött"-et írtam volna, de ha szerencséd van és kifogsz egy akciót, akkor talán olcsóbban is lehet kapni.

Az ennél olcsóbbaknak általában az a bajuk, hogy nem hasonlít a játékélmény a hagyományos zongoráéhoz. Én kipróbáltam többet is, és miután 10-12 fajtát végignéztem, a mostani mellett döntöttem, mert meglepően igazinak hat.

A használt zongora jutott még eszembe, de nem tudom, hogy digitális zongorát érdemes-e használtan venni... Ha esetleg van valakinek tapasztalata... Vagy olvass utána, hátha tudnak valami okosat mondani a használt zonrogákról.

2011. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
(előző vagyok) Kicsit utánaolvastam és sokan emlegetik a Yamaha P120-t, hogy az elég jó és olcsó. Szerintem nézz utána.
2011. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mbalage ***** válasza:

Nekem is Yamahám van, és állítólag ezzel a márkával vannak a legjobban megelégedve a klasszikus zenészek is - már amelyik hajlandó egyáltalán leülni egy digitális hangszer elé. Sajnos ők nagyon szkeptikusak, sőt az előítéletesek lenne a helyes kifejezés.


A P120 is jó lehet, de nem hiszem, hogy 150e Ft alá mennének az árával, ennyiért pedig újonnan is lehet kapni egy P95-öst. Nyilván 200e Ft felett lehetne a legjobban válogatni, de ha nincs rá keret, akkor nincs.


Szóval, én a Yamahát és a Rolandot ajánlom. Ezeket még ma is Japánban gyártják (tudtommal), és mindkettő könnyen szervizeltethető Magyarországon. Mindenképpen ki kell próbálni a hangszert vásárlás előtt, nyugodt körülmények között. A billentését és a hangját kell a legjobban megfigyelni. Nem mondanám, hogy az egyik márka jobb, a másik rosszabb, mert mindenkinek más az igénye, és annak kell a hangszer megfeleljen. És persze végig kell próbálni az összes billentyűt, gombot és vezérlőt. Ha az ember elég alapos, a használt hangszerben sem fog csalódni.

2011. okt. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Amikor nézelődtem, elmentem egy hangszerboltba. Ilyen helyen több márkát és több fajtát is ki lehet próbálni és el tudod dönteni, hogy melyik tetszik. Aztán ha sokba kerül még mindig körül tudsz nézni, hogy van-e olyasmi használtan.
2011. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%

Nekem van szintim az 1000 szer jobb mint a digi zongorák...!!!!!!

Nekem van egy elado casio szintetizátorom, nagyon olcsón!!!

Mi anno 1 hónapja vettük a szintit egyszer volt használva max 30 percet 110.000 ért vettük, de én mégis 60.000 ért adom... mert kell sürgősen pénz...! Ha érdekel: [link]

Nézd meg és hívd fel ezt a számot napközben oda nem a jobbik van megadva:06704549055

Eljöhetsz megnézni, kipróbálni, és le is lehet belőle egy keveset faragni az árából!!!

2012. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!