Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A DJ pult és a laptop hangszer...

A DJ pult és a laptop hangszernek számít?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.
2011. okt. 24. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
NEM
2011. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Minden lehet hangszer, ami ad ki hangot. Ha egy DJ pultot jó hangosan a földhöz vágok, akkor az is hangszer.
2011. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
már el is képzeltem ahogy földhöz vágod a DJ pultot. csak én a DJ-t is a földhöz vágnám.
2011. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mbalage ***** válasza:
100%

Nehéz erre jól megfogalmazott korrekt választ adni. Abban az értelemben nyilván nem hangszer, hogy a play gomb lenyomása nem tekinthető hangszeres játéknak.


De ha pl. a laptop egy szintiagyként működik, amire egy zongorabillentyűzetet kötök, akkor mi a helyzet? Hiszen az alapelv ugyanaz mindkét esetben: gombnyomásra hangokat ad ki a gép! És mi a helyzet a DJ pulton a scratch-eléssel, ami gyakorlatilag ugyanolyan magas szintű ritmikai funkciót tölthet be a zenében, mint pl. egy konga?


Azt sem lehetne kimondani, hogy az a hangkeltő eszköz számít hangszernek, amellyel meglévő zenei elemek felhasználása nélkül, önállóan is lehet zenét lehet alkotni. Így kiesnének a samplerek, sőt a hullámtáblás szintetizátorok is, azaz a valódi analóg szintiken kívül szinte minden elektronikus billentyűs hangszer.

2011. okt. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 iamdeath válasza:
szeretem az ilyen jellegu kérdéseket, a legutóbb ezen a demotiváló.net-en olvastam ilyet, h kintvolt egy gitárról egy kép, és akkor - ez hangszer, a laptop meg dj pult nem. tudniillik azon múlik az egész, h milyen zenét tetszik játszani.. én személy szerint foglalkozom mindkettovel, és 2 véleményem van. a gitár valóban hangszer, a dj pult nem. a gitárnak a hangját veszed fel a géppel és dobod rá az effekteket, szóval ha elektromos zenét akarsz csinálni egy páncéltőkéssel elmehetsz a sunyiba, viszont ha veszel egy szintit, rádugod a gépre, letoltod a reason 5 nevu programot, máris új hangszert készitettél, szóval ezen lehet vitatkozni..
2011. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
egy vitába keveredtem erről, pont a miatt a demotiválós poszt miatt. A szálak összefutnak ;) Amúgy köszi a válaszokat
2011. okt. 27. 21:38
 7/8 chrishu ***** válasza:

NEM! A zene itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=WCqXjCwkFI0

(nem akartam leszarozni a klasszikus zenét)

2012. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vad-Ász ***** válasza:

utolso...

imádlak! :D

2014. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!