Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt vegyen...

Wicky8888 kérdése:

Milyen basszusgitárt vegyen egy kezdő gitáros, illetve gitárvásárlásnál mire érdemes odafigyelni?

Figyelt kérdés
Egy basszusgitárt szeretnék vásárolni,de igazából még nem nagyon vagyok tájékozott a témában. Zenei műfajok közül a rock és a metál áll hozzám legközelebb. A Cort Action és a Cort Action DLX azok amik tetszenek és árkategória szempontjából is megfelelnek. Mi a véleményetek ezekről a gitárokról?
2011. nov. 1. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő jó vétel lehet. Az Action ötvözi a fender precisiont és a jazz basst. Talán ez utóbbi hangzás túlságosan csattogós lesz az általad megjelölt stílusokra, bár van ismerős, aki metalcore zenekarban slap technikával nyomja. Szóval minden lehet.

A DLX egy aktív elektronikás gitár. Nekem egy Ibanez BTB-m van, szinte ugyan az, mint a DLX. Nekem kicsit hiányzik belőle a nyerseség, viszont semmiféle alapzaja nincsen a hangszernek és az aktív eq-val hihetetlen mélyeket lehet vele tolni.

Ha nincsen még meg az alap erősítő, akkor inkább az action-t vedd és lehet gyűjtögetni a kombóra.

2011. nov. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
igazából arra érdemes figyelni, hogy minél használtabbat vegyél :D van aki jól jár új gitárral is, de mindenképp érdemes használtat, főleg ha nem vagy tájékozott a témában. kifejthetném hogy miért, de előbb nézz szét a gitarshop.hu-n és írd meg hogy találtál-e jót :D
2011. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából először én is GS-en kezdtem nézelődni, aztán kaptam egy tanácsot ami pont úgy szólt, hogy kezdőként ne vegyek használt gitárt.Szóval ez most így érdekes... XD de kíváncsi lennék az érvekre,miért jobb ha használt?
2011. nov. 2. 13:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Olcsóbban megúszhatod ha van ami újonnan 60.000 ft azt akár fél áron is be tudod szerezni. Ha ügyes vagy akkor kifogod teljesen újszerű állapotban. Meg néha vannak akik nem értenek hozzá, karácsonyra kapták "nekem ez nem megy" és küldi a sarokba, nagyon áron alul kínálják amit érdemes kifogni.
2011. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ééértem!Köszönöm,szerintem körülnézek ott is. Még annyi kérdésem lenne, hogy van e valakinek valamilyen tapasztalata az Epiphone Thunderbird IV-gyel kapcsolatban?
2011. nov. 2. 22:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Fú, azt amúgy én is kinéztem, használtan, ha ugyaanarra godnolunk :D szerintem túl nagy melléfogás nem lehet, mer jó márka, jó gitár, de youtubeon akárhol láttam tesztet, ott szar hangja volt, de az lehet csak a felvétel miatt

amúgy azért kell használt, amit előttem leírtak, az az első ok, másrészt, én első gitáromat újonnan vettem, és első gitárnál még tájékozatlan az ember, nem tudja mire van szüksége. Legalábbis nekem így volt :D megvettem 60ért úgy, hogy használtan 40lett volna, aztán 1-2év után rájöttem hogy engem más stílus érdekel, más hangzás, és szerencsére el tudtam cserélni

és pont ez még egy ok amiért érdemes a használt, mert azt nem azért adja el az ember mert rossz, hanem vagy mert a zenélést is abbahagyja, vagy csak stílust váltott, esetleg komolyabb hangszerre ruház be. egy ideje énis minden cuccom használtan veszem, és nem volt eddig semmi gond :D lehet azért mondták hogy első gitárt ne vegyél használtan, mert ha látják hogy nem értesz még hozzá, könnyen átvághatnak, de ez egyébként hangszerboltban is megtörténhet :D rádsózhatnak ott is olyat amit nem visznek a tapasztaltabbak. szóval akárhol veszed, vigyél magaddal egy ismerőst aki ért hozzá, és ő is próbálja ki mindenképp

használtnál még figyeld meg hogy mennyi az új ára. persze állapottól is függhet, de ha az új ára 60ezer ft és használtan 56ért árulja valaki, akkor olyankor már mindegy ha újat veszel. de akik jobban benne vannak a zenélésben, általában úgy adják-veszik, hogy az eredeti ár 70-75%-a, vagy az alatt ha sürgős, vagy kopott. de ez csak az én tapasztalatom :D

2011. nov. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igazából az még a nagy problémám,hogy nem igazán van olyan ismerősöm akit magammal vihetnék... szóval igazából eléggé tartok attól, hogy kötök egy nem túl előnyös üzletet :/ Esetleg kérhetnék tanácsokat, hogy mire kellene odafigyelnem?
2011. nov. 4. 12:59
 8/8 anonim ***** válasza:
ha kinéztél GS-on vmit, linkeld be és véleményezzük (:
2012. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!