Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt szeretnék venni. Mire...

Gitárt szeretnék venni. Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Most kezdenék rajta tanulni. Mikre figyeljek, milyen jellemzői legyenek? Elég kicsi kezem van, nemtom ez mennyire zavar be a választásnál :) És nem szeretnék gagyit venni.

Néztem egy ilyet, ez pl. jó lehet? [link]


2011. nov. 3. 08:04
 1/10 anonim válasza:
Ha kezdő vagy, akkor se vegyél 15-20 ezer Ft-os gitárt. És ne fémhúsos legyen. (ha kezdő vagy) mert azt erősebben kell lefogni. És az ujjaidat is kikezdi... Amit belinkeltél, azt nehogy megvedd!!! Később megbánnád. Vagy ha megveszed (mert nincs jobbra pénzed), cseréld le a húrokat jobb minőségűre. Ha kis kezed van, akkor pedig olyat vegyél, amelynél a húrok közelebb vannak egymáshoz, hogy átérd az akkordokat. De az eladó úgyis segit neked, ha laikus vagy.
2011. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
bocs.. nem fémhúsos, hanem fémhúros ;) :D
2011. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor hány Ft-tól érdemes venni? Ez a fajta miért nem jó?
2011. nov. 3. 08:27
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan vehetsz fémhúrosat is én is azon tanultam csak arra figyelj hogy a vékony E húr 10-es vagy 9-es legyen. Ezenkívül figyelj a nyak vastagságára arra hogy átéred-e a bal kezeddel és szerintem 30ezer forint alatt ne vegyél. nekem egy 45ezer forintos akusztikus fémhúros gitárom van és nagyon jó szerintem kezdőknek is.az a gitár ami a linkben van szerintem nem a legjobb mert vastag a nyaka. mondjuk én lány vagyok szóval nekem eleve vékony nyakú gitár jó....de lehet hogy neked az is jó lenne
2011. nov. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja és azt elfelejtettem irni hogy a nylon húros gitár folyton elhangolódik a fémhúros pedig nem ezért is ajánlom a fémhúrosat
2011. nov. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"ja és azt elfelejtettem irni hogy a nylon húros gitár folyton elhangolódik a fémhúros pedig nem ezért is ajánlom a fémhúrosat"

Baromság.

Kezdőnek teljesen jó a nylonhúros, használtan 15-20 körül már találni egészen használhatóakat.

Nem tudom hány éves vagy, azért kicsi-e a kezed, mert fiatal vagy, vagy alapból ilyen, de léteznek 3/4-es gitárok, amik kisebbek, általában gyerekeknek tanulógitárnak.

2011. nov. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én 23 éves lány vagyok, szóval a kezem már nem fog nőni, rövid ujjaim vannak:P Itthoni zenélgetésre akarok venni, mert mindig is szerettem volna megtanulni csak úgy hobbiként, most már nagyon elszánt vagyok :) És innen valamelyik gitár? [link]

Az 1.-t nézegettem főleg, és jókat is írnak róla a hozzászólók.

Vagy ha ajánlanátok valamilyen fajtát, annak is örülnék, ha belinkeltétek.

2011. nov. 3. 11:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Elektroakusztikus ne akarj, otthonra tök fölösleges, ráadásul ennyiért, csak nagyon rossz minőséget kapsz.

Itt meg van az az MSA gitár, amit először néztél, ráadásul jóval olcsóbban. [link]

De ha van hangszerbolt a közeledben menj be és nézegess használt klasszikus gitárokat, használtan 15-ért már lehet jót kifogni. Nekem talán Hora volt, 14ért vettem és nagyon kellemes hangja volt...

2011. nov. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De akkor ne MSA-t már...

Elég semmi márka a minőség is hasonló lehet.

2011. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia szerintem elektromos gitárt vegyél mert az sokkal jobb szebb a hangja jobb a fogása itt van kettő nagyon megbízható márka : [link]

: [link] ezek elég jó erősítő pedig tanuláshoz ez tökéletes: [link]

2011. nov. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!