Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki a jobb énekes és zenész?...

Ki a jobb énekes és zenész? Michael Kiske vagy Andi Deris? (Helloween)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=HUl-Whg3TRo (Michael Kiske Helloween, 1987)


http://www.youtube.com/watch?v=szn-aT3E1Qk (Andi Deris, Helloween, 1996)


2011. nov. 8. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Deris -párti vagyok.

De annyira felesleges az énekesen vitázni. Deris már 17 bizonyít, még hozzó kiválóan.

Kell ennél több ?

2012. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

17 éve

méghozzá

2012. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

kár, hogy kevés válasz jön.


szerintem is Deris a jobb, csak sok régi Helloween rajongó azért istenítheti Kiske-t, mert van egy ilyen szindróma, hogy "a régi énekes mindig jobb", csak nem tudják elfogadni az újat.


Megkérdeztem ismerősöket, akik sose ismerték a Helloween-t (tehát nincs kötődés, nincs előítélet, nincs szindróma), s tehát akik nem ismerték egyiket sem korábban, az mind Deris-t tartotta jobbnak.

2012. jan. 26. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiske messze jobb hang, köröket ver Derrisre. Csak az a nagy helyzet,hogy Andis időszakban meg fogósabb, jobb nótákat gyárottak.
2012. máj. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 quetzalcoatl ***** válasza:

Kiskének jobb hangja van, de azok a Helloween számok jobbak, amikben Deris tolja. Jó példa Kiske zsenialitásáa az új bandája, az Unisonic, amit Kai Hansennek csinál, itt megmutatkozik a szuper hangja.

http://www.youtube.com/watch?v=dzODDCCvZNw

hallgasd meg még a We Rise cimű dalt is, az is állat. :D

2012. máj. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 quetzalcoatl ***** válasza:
Kai Hansennel , nem neki, bocsánat :D
2012. máj. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én is Deris-párti vagyok, állati jó dalszerző, a hangját is imádom. A korai Pink Cream 69-et is nagyon csípem.
2013. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mind a kettő nagyon nagy alakja a német zenének. Ha összeállítanám a 10 kedvenc Helloween-számom listáját, azokat kb 60-70%-ban biztos Kiske énekelné. De Derist is nagyon bírom, nagyon jól énekel, a számok nagy része is kiváló, de annyira átütő erejű szerintem nincs köztük, mint a Keeper albumokon, vagy akár a Chameleon meg a Pink Bubbles egy-két száma.
2013. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hogyne lenne átütô erejü szám Derises idôkben.


dupla CD-nyi válogatást lehetne belôlük összehozni.


Game is on

In the middle of a heartbeat

Can't fight your desire

Grapowsky Malsuite in D-moll (bazzeg, ezt a klasszikus zeneszerzôk megirigyelnék)

Power

Forever and one

Push

Falling higher

I can

Mirror Mirror

A little sign

Open your life

The Tune

Don't stop being crazy

Do you feel good

Mrs God

Come alive

Final fortune

Heaven tells no lies

If a mountain could talk

Nabataea

Far from the stars

Hold me in your arms

Years


és amit kihagytam, de ezek mind ütösek.

2014. jan. 20. 02:08
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Andi hangja lenyűgöző. Vagy talán lenyűgöző volt. Nagyon tetszik a hangszíne, szerintem Kiske hangszíne kevésbé egyedi, igaz a magas hangokat jobban bírta, és talán nagyobb volt a hangterjedelme. (És most is)

De ezek adottságok, de hogy ki a tehetségesebb? Hát, Andi jobb dalszerző az biztos, jobb a színpadi "előadásmódja" is, és az énekben pedig, lehet hogy nem képes kiénekelni a legmagasabb hangokat, de néh fejhangon kinyomja őket, és a fejhangot összekötni a torokhangal, hogy ne legyen átmenet, nagyon nehéz. Az utóbbi pár évben viszont nagyon leromlott a teljesítménye legalább is élőben. (Szerintem nem kéne szivaroznia, de lehet hogy csak leénekelt a hangja.) De korábban szerintem pontosabban énekelt élőben, mint Kiske. Kiske sikolyai pontosak, de a vibrátói elég csúnyák szerintem. De van pl a Longing dal, ahol nem sikoltozik, teljesen máshogy énekel, na ott elképeztő jól hangzik, bár az nem egy tipikus Helloween nóta.

Szóval én Andit jobban szeretem. :) (ja amúgy Andi jobb gitáros is, mint Michael Kiske)

2014. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!