Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék akusztikus gitárt...

Szeretnék akusztikus gitárt venni/rajta játszani de van egy-két kérdésem segitenétek?

Figyelt kérdés
Szóval csak gitártanártól lehet megtanulni akusztikus gitáron játszani vagy magamtól is megtudok othol vagy internetről?meg nehéz lenne megtanulni egyedül?nehéz megtanulni ? meg zenéket eljátszani ?
2011. nov. 26. 20:52
 1/7 joe90210 ***** válasza:
Engem pl.haverok tanítgattak gitározni régen.Aztán,ha már tudtam az akkordokat,megnéztem a neten,hogy a dalszövegben a sorokat milyen akkordal kell játszani,kisillabizáltam a váltások helyét,néha variálok akkordbontással.Nem kell feltétlenül gitártanárhoz rohanni,keress a környéken rockereket,tuti,hogy segítenek...ingyen.Csak ne feledd őket meghívni egy sörre! :)
2011. nov. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi.de nekem nincs ilyen zenész ismerős. :S de nekem ez az akkord dolog is nehéz :/
2011. nov. 26. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem nehéz az, csak meg kell próbálni. Én is így tanultam meg (igaz, hogy még csak alap szinten). =) NEM NEHÉZ!!! SŐT! =D
2011. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Valóban nem kell egyből gitár tanárhoz futni.Én net segítségével tanultam meg,kaptam kölcsön kottát,megtanultam tabot olvasni,akkordokat.Youtube nagyon sokat segít.Anno volt,hogy mindig kimerevítettem a képet a egy szólójátéknál,hogy lelessem a technikát a nagyoktól.Persze a tanár segít abban,hogy mikor hol rontod el,iránymutatót ad,mivel kezd,pl ne úgy mint én,hogy Santana solóval kezdtem:D:D Na de saját hibáiból tanul az ember.Az otthoni tanulás időigényesebb,viszont sokkal alaposabb,és mivel magadtól jössz rá ,saját technikád alakul ki ,nem a tanár technikáját tanulod be.Sok sikert hozzá!
2011. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pont a saját technika az, ami miatt tele vagyunk szar gitárosokkal :D persze ne vegye senki magára, magától is rájöhet az ember a jó technikára, de érdemes egy tanárral időnként megnézetni magad. Ha nincs is pénzed rendszeresen tanárhoz járni, én azt ajánlom (legnagyobb jóindulattal), hogy beszéld meg egy tanárral, hogy pl havonta 1x meghallgat, és ha valami hibát talál benned, szóljon, hogy tudj rajta magadtól javítani

saját tapasztalatból mondom, 1évig rosszul fogtam a pengetőt, mert nekem úgy volt kényelmes, aztán gitárosok közé kerültem, és tanultam tőlük sok okos dolgot. Persze ehhez az is kell, hogy akihez eljársz tegyükfel havonta 1x gitározni, ő értsen hozzá tényleg

és ő még abban is segíthet, hogy miként láss neki egyáltalán. Ha kiraknak eléd egy akkordtáblázatot, több száz akkorddal, nyilván nem fogod tudni hogy melyikkel kezdd.. erre jó a tanár, felügyeli, és segíti a haladásod:)

2011. nov. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Le Pepe ***** válasza:
Nagyon egyetértek az előző hozzászólóval! Nekem is van gitáros ismerősöm, aki nem játszana rosszul, de szar a technikája, ebből következik, hogy szarul is hangzik, amit játszik. Én pl jártam egy ideig tanárhoz(persze nem örökké kb 1 éve voltam utóljára) és kellett az a kis idő a kezdésnél. Ha nem is mindig, de legalább egy néhányszor elmenni egy tanárhoz. Az akkordozással kezd (pl a dúr, a mól, e, d stb.) keress honlapokat a neten, dalokat kezdőknek, amiben ilyen akkordok szerepelnek. Elősször nem az számít, hogy melyik dalt tod játszani, hanem, h mennyire tod az akkordokat.
2012. jan. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Le Pepe ***** válasza:
én most is szarul fogom a pengetőt, mondta a tanár, h nem így kell, de mostanra már elég jól kialakultak a dolgok :D
2012. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!