Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az aktív és a...

Mi a különbség az aktív és a passzív elektronikájú basszusgitár között? Melyiket érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy kierősítés szempontjából mit befolyásol ez?
2011. nov. 27. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Az aktív pickupoknak ugye mivel saját energia forrásuk van ezért sokkal nagyobb a kimeneti jelük és olyan előerősítőként működik ami által sokkal szebb dúsabb hangja lesz a gitárnak.. hogy melyiket érdemesebb megvenni ez már egyén és zenei stílus függő mert az aktívokat általában inkább a keményebb stílusokhoz szokták használni de ez egyáltalán nem jelenti azt hogy csak ahhoz jó.. meg ugye az aktívoknak gyakori problémájuk hogy lemerül benne az elem.. kierősítés szempontjából meg szerintem semmilyen lényegesebb különbség nincs de ezt azért nem állítom 100% biztosra.....
2011. nov. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gitároknál kétféle hangszedő terjedt el. A piezzo és a mágneses hangszedő. Nem tudom, hogy előbbit egyáltalán használják-e a basszusgitárnál. A mágneses hangszedő az indukció elvén működik. A vasmag köré tekercselt "dróton" elektromos energia indukálódik a fém húrok mozgása által. Az így keletkező elektromos impulzusok kerülnek felerősítésre az erősítőben.

A rock zenészek mindig nagy hangerőt akarnak. Rájöttek, hogy ha erősebb mágnest, több tekercset használnak, akkor nagyobb jelet fog leadni a hangszedő. Ennek viszont ára van, ugyanis a hangszedőben lévő mágnes hatással van a rezgő húrra, és tompítja annak szabad mozgását. Nem lesz lecsengése a hangnak, rosszabb esetben hamis lesz a hangszer.

Itt jön a képbe az aktív elektronika, ahol a hangszedőből érkező jelet egy kis teljesítményű erősítőn vezetik át. Előnye, hogy a mágnesnek nincsen akkora hatással a húrok mozgására, valamint a hangszínszabályozás sokkal jobb lesz. Hihetetlen mélyeket lehet vele megszólaltatni. Hátránya, hogy az aktív elektronika erősítő része önkéntelenül is színezi hangot. Én egy Ibanez BTB 404-en játszottam. Azt az igazi csattogós sound-ot sosem sikerült rajta megfogni, viszont mindig volt alja a zenének.

2011. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindent értek, köszönöm mindkettőtöknek!
2011. nov. 29. 01:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!