Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitáros kérdés. Van jelentősége?

Gitáros kérdés. Van jelentősége?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát simán játszom az akkordokat abban a ritmusban, ami ott van. De mi a jelentősége a felső sorban a hangok helyének?

Vagy lehet egyszerre játszani a dallamot és a kíséretet is??


2011. dec. 7. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jobban megnézed az a jelentősége, hogy pl a C (x32010) és így ha ezt lefogod akkor csak a jobb kezedet kell használnod (ha bal kezes vagy akkor a balt) szóval csak bontanod kell az akkordot mert a másik kezeddel lefogtad már a szükséges húrokat. És ugyanígy van mindegyik akkordnál ahogy elnézem.

Remélem érthetően magyaráztam :$

2011. dec. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
értem, azt hittem az alsó sor (a számok) azt mutatják, amit ballal fogok le(jobbos vagyok) és nem volt tiszta mit kevernek bele az akkordok, de ha jól értem, akkor azt jelentik, hogy melyik húrt pengetem???
2011. dec. 7. 19:41
 3/8 A kérdező kommentje:
ja nem... ez hülyeség
2011. dec. 7. 19:44
 4/8 A kérdező kommentje:
akk. a felső sor kíséret az alsó meg a dallam, ugye?
2011. dec. 7. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
teljesen én sem értem a kérdést, de ezen a képen, az egész ami van, csak kíséret
2011. dec. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor vki mondja el pls. hogy ami a képen van, azt hogy kéne játszani? Mi mit jelent?
2011. dec. 8. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Appergio-nak hívják ezt a technikát, magyarul akkordbontásnak. Ahol oda van írva a C, ott fogj le egy C akkordot, és ne engedd el, pengesd a húrokat olyan sorrendben, ahogy az le van írva. Ugyan azt kapod, mitha gyorsan váltogatnád a húrokat, egyenként lefogva minden hangot. És ezerszer könnyebb is így megtanulni.
2011. dec. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az akkord neve, az az adott időben játszandó kísérő akkordot jelöli, alatta meg hagyományos kottával és tabulatúrával van a melódia, dallam egyéni hangokból.

Két gitárnál az egyik játssza az akkordot, a másik, az akkordot lebontva játssza rá a dallamot.

Ha csak magadat kíséred ének közben, akkor éneklés alatt pl. akkordozol, de amikor nincs szöveg és tudsz a gitárra figyelni, akkor játszod a felbontást, dallamot.


A lényeg, hogy a fent leírt akkordok hangjaiból álló dallamot írja le a lenti tab és kotta. Az, hogy odaírják neked, hogy milyen akkord jön, az segít megtalálni, hogy milyen akkordot fogj le ahhoz hogy kényelmesen játszhasd a dallam részt, és hogy az akkord jellegéből adódóan, milyen plusz hangokkal lehet díszíteni a dallamot.

Segít meghatározni a hangnemet is, ha az nincs megadva.

2013. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!