Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség az elektromos...

Mi a különbség az elektromos és az akusztikus gitár között?

Figyelt kérdés
Akusztikuson szeretnék megtanulni, de csak elektromoson van lehetőségem. Mennyiben más rajtuk játszani? Vagy tök ugyanaz?
2011. dec. 24. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen, de ha az egyiken eltudsz valamit játszani, valszeg a másikon is elfogod...
2011. dec. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az akusztikust nem tudod erősítőre kötni (kivéve ha elektro-akusztikus, de ez más tészta). Ennek a test alakjának a visszhangja, akusztikája adja a szép hangját. Ez ugyebár nagyobb testet is jelent. Az elektromosnak kisebb a teste, és ugyebár erősítővel szól szebben. Én speciel egy Cort G200-as Elektromos gitáron kezdtem, de már játszottam akusztikuson is, és nem sok különbség van. Nekem az elektromos ezerszer kényelmesebb is, és mivel Rockot és Metalt játszok, nekem az kell. A lassabb, és általában pop számokhoz illik az akusztikus.
2011. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igen, tudom nagyjából hogy külsőre és úgymond az adottságaikban miben különböznek, igazából azt szeretném tudni, mennyiben más rajtuk játszani.
2011. dec. 26. 19:34
 4/4 anonim válasza:
Egy akusztikusnak vastagabb nyaka van és ha kicsi a kezed nembiztos hogy normálisan letudod fogni a hangokat.egy elektromosnak jóval vékonyabb a nyaka és a bundok is magasabbak, így ezen szerintem kényelmesebb játszani.főleg egy kezdőnek.én az elektromost ajánlom,ha normálisan gyakorolsz akkor kb egy év alatt megtanulsz.utánna vehetsz egy akusztikusat de midneképpen fémhúrost.én személy szerint a nylonhúrostól okádni tudok
2011. dec. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!