Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a mondanivalója a Vad...

Mi a mondanivalója a Vad Fruttik - Lehetek én is című számának? Miről szól a szövege?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Alter zenének nem mindig van mondanivalója (sőt..). De szerintem az lehet a lényege, hogy mindig van egy ember aki vmiben kiemelkedik a többi közül és a végén úgyis elbukik és hogy akár ez az ember "lehetnék én is". Nem biztos, hogy ez a jó amit írtam, de én így értelmeztem. De amint említettem az alterdakszövegeknek nem mindig kell az értelmét keresni
2011. dec. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy nem kell kiközösíteni a különcöket vagy azokat akik nem a tömeggel mennek, mert lehetsz te is az az egy.A többi ember elfogadásáról szól.
2011. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 frenk1men válasza:
44%

Egy gerillaklipet találtunk ki, amely valamelyest szimbolizálja a zenekar útját is. Veszprémből indultunk, Budapestre érkeztünk, közben a szimpatikus helyszíneken megálltunk, és forgattunk. Nem egy egyszerű image-klipet akartunk készíteni, hanem ennél azért többet. A klip szimbólumrendszere a szöveg analógiájára épül. A piros fotel (szív), a dal végén a rádió-adótorony (rádiós sugárzás) olyan dolgok, amik jelentéssel bírnak a zenekar számára. Ahogy Pesthez közeledtünk, úgy lett egyre népesebb a táj, mégha nem is direkt módon, ez is a Fruttik karrierjét szimbolizálja.

Koncepció volt, hogy a zenekar tagjai ne playbackeljenek semmitmondóan a kamerába, és ugyanígy próbáltuk kerülni a képi közhelyeket is. Csöngető Csaba végezte az effektezést, neki köszönhetően lesz színes Marci vagy Gergő, ha beül a fotelbe. A legvégén lepleztük csak le, hogy hova is jutott a Várpalotáról indult zenekar: a főváros fölé."

http://www.youtube.com/watch?v=SY4_HO1pNyA&list=FLo2FlhCUQme..

2012. jan. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem meg arról szól, amit látsz benne.. Barátommal mi nagyon át tudjuk élni a szövegét.
2014. jan. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen, arról szól, amit látsz benne, de van két szó (példabeszéd és Szentjánosbogár) ami utal a szerző Biblikus ismeretére, s arra, akire ez az utalás vonatkozik.

"Egy példabeszédben egy arc a tömegből a többiek előtt halad.Szentjánosbogárként fényt visz a hátán, így mutatva utat."

Akinek van Biblikus ismerete, az tudja kiről is szólhat és kinek is szólhat a mögöttes tartalom. De ettől függetlenül is helyesen értelmezték az előttem szólók.

2017. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!