Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pedálok. Mi a különbség és...

Pedálok. Mi a különbség és Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

[link]

EZ?

Vagy...

[link]


2012. jan. 5. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
egyik sem jobb a másiknál, mivel 2 különböző hangzásról van szó :D az egyik egy distortion pedál, másik egy overdrive. Milyen zenéhez kéne?
2012. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Hard rock és lágyabb metál. Melyiket ajánlod?

Köszönöm!

2012. jan. 5. 14:48
 3/21 anonim ***** válasza:
Leginkább egyiket se. Milyen erösitöd van?
2012. jan. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Jó torzított hangot sose fog egy pedál egyedül csinálni egy átlagos erősítőből, legalábbis elég ritka, max. a tiszta csatiból lehet kiügyeskedni egy kis crunchot pedállal. Inkább egy jó torzított csatorna :) ha mégis pedál, én DS-1-et használok, amivel egy torz csatornát is metál magasságokba (vagy mélységekbe?:)) lehet lökni, úgyhogy szerintem nem rossz választás.
2012. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Erősítőm jelenleg semmien...

Le esett és szétesett....

2012. jan. 5. 19:12
 6/21 A kérdező kommentje:
*leesett
2012. jan. 5. 19:13
 7/21 anonim ***** válasza:
én már akkor, metálhoz, inkább az sd-1et venném, és az erősítő torzításával együtt, egy keményebb overdrive hangzást kapnál. Persze, csak ha jó az erősítőd :D a ds-1 nekem nagyon az az alap punk hangzásnak tűnik. De amúgy, én az mt2őt javaslom neked. Volt mindkétfajta pedálom, amiket linkeltél, és azt utáltam bennük, hogy hiába van 3 potméter, alig lehet rajtuk beállítani 2-3 különböző hangzást. Főleg az sd-1nél, a tone potinál kb azt lehetett hallani, hogy vagy teljesen le van véve, vagy teljesen fel, és akkor úgy volt egy kis különbség. Egyébként ds-1nél ugyanez. Az mt2nél pedig picit megsimogatod a potmétert, és új hangzásod van :D arról nem is beszélve, hogy ott 3sávos hangszínszabályzó van +középfrekvenciával is lehet valamit babrálni, ami megintcsak csomó új hangzást eredményez. És nem is drágább mint ezek, használtan 10esért hozzá lehet jutni :D
2012. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Akkor mire akarod kötni?

Az az igazság, hogy a legtöbb pedál, főleg ez az árkategória egy rakat kaki.

Mindenképpen sokkal rosszabbul fog szólni, mint bármilyen (ismétlem bármilyen, akár egy tranyós fos) erősítő saját torz csatija.

A torzító pedálok egyetlen értelmes felhasználása, ha valami régi vintage csöves erősítőből (pl Fender Bassman, Marshall JMP-45) szeretnél kicsit rokkosabb hangzást kicsikarni, ami normál esetben elviselhető hangerőn nem lehetséges, így meg küldi az ember valami fincsi overdriveval.

Minden más esetben ezek a pedálok csak arra jók, hogy jól elk*rja a hangzást és egy nagy kása lesz az egész zenekar hangképe, itthon kb ilyen az amatőr bandák nagy része.

Nem egyszer voltam olyan koncerten, hogy az előzenekar bedugdosta a kis metálzónjait, nagy kása összefolyt igénytelenséget lehetett csak hallani.

Jött a fő zenekar, kihúzták a pedált, átkapcsoltak torz csatira és akkorát ütöttek, mint a buszkerék...

Persze mindenkinek szíve joga hol vágja maga alatt a fát. :)

2012. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
utolsó, értem én amit mondasz, de amikor az ember készül megvenni az első pedálját (nem biztos, hogy a kérdezőnek ez az első pedálja, de "legtöbb" gitáros 0ról indul:)), akkor nem valószínű, hogy egy Mesa Boogie fejládával fog kezdeni. És egy amatőr zenekarnak is sokszor kb az a gondja, hogy miből vegyen magának egy használható gitárt, és nincsenek százezrei egy erősítőre. És hiába nem studióminőség egy mt2, gyakorolni, illetve amatőr együttesbe szerintem megfelel
2012. jan. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

De még mindig nem értem, ha nincs erősítő, mi a rossebre köti a torzítót? :D

Igen kevés olyan erősítő van már, amin nincs torzított csatorna...

2012. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!