Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Pedálok. Mi a különbség és...

Pedálok. Mi a különbség és Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

[link]

EZ?

Vagy...

[link]


2012. jan. 5. 13:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
19:58-nak 99%-ig igaza van, de azért a DS-1-et nem rakat szaroznám le, Satrianinak elég jó, Vainak elég jó, nekem is elég jó egyébként :) csak nem kell tőle csodát és Marshall kráncsot várni, inkább egy pici gaint és karaktert a hanghoz hozzáadni jó.
2012. jan. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Igazság szerint, szerintem Satriani és Vai hangja sem az a húdeszuper gitárhang, nekem kifejezetten vékony mindkettő, ellenben mindenképpen egyedi és könnyen felismerhető.

Szóval ők is inkább csak azért használják, mert megtehetik, folyamatosan kísérleteznek, ha már mostanában zeneileg nem tudnak túl sok újat felmutatni... :)

http://www.youtube.com/watch?v=Y2_12Ler9B8

Nah itt nincs egy pedál se, ez gitárhang. :)

2012. jan. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Jó, persze, de ez már megint ízlések és pofonok kérdése. Egy Trainwreck cucc kb. egy éves fizuba kerül, és habár mondjuk hasonló jellegű hangot azért egy vintage Marshallból is lehet kapni, nekem pl. nem ez a tökéletes gitárhang :)
2012. jan. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja és igen, bocsi, nem csak vintage Marshallból, igazából egy újabb plexi jellegű cucc is megcsinálja közel ezt :)
2012. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Persze, persze, a videót inkább csak egy kis nyálcsorgatásnak szántam. :)

Én sem ilyen gitárhangban mozgok, de azért feláll tőle a szőr a hátamon (pozitívan).

2012. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Na de a lényeg a lényeg, valamiért nagyon jellemző szinte minden gitárosra ez a beteges torzító meg multivásárlás, mikor igazából nincs is szükségük egyikre sem.

Aztán amikor ezt látom, csak próbálok segíteni, hogy ne a saját kárukon tanuljanak, én már megjártam mindent, pedálok, multi, tranyós erősítő, csöves erősítő, egyedileg gyártott, kézzel készült high-end csöves fej...

Gitár-kábel-erősítő és tekergessük kicsit a torz csatornát, aztán tessék odab*szni a húroknak, az úgyis fontosabb hang szempontjából. :D

2012. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyetértek :) pihen a DS-1-em egyébként, mióta a JSX-et nyúzom :) de megint váltás lesz... Mesa Mark V, vigyázz, kész, rajt! :)
2012. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Hmm, a Mark V tetszetős. :)
2012. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem leszarozni akartam a ds-1et, és gondolom akiket te felsoroltál, nekik is van mellette mindenféle equalizer, de én tényleg hiányoltam, hogy sokféle beállítást meg tudjak rajta csinálni. Attól még a hangja jó :D

Egyébként, amit a másik válaszoló mondott, a bedeges pedálvásárlással, teljesen jogos, én is átestem rajta:) vettem multit, aztán analóg pedálokat, aztán meg multit, és utána jöttem rá, hogy semmi szükség 600millió féle hangzásra, nem attól lesz jó egy gitáros :D

2012. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Húúú! :D Hát köszi!

Egyébként lesz erősítőm is és ha pedált veszek azt is csak később mert most van egy multim, de valami nincs rendben vele és a nekem tetsző hangzást sem találom rajta.

2012. jan. 5. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!