Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rockerekkel miért nem...

K.lau13 kérdése:

A rockerekkel miért nem foglalkozik senki, vagy ha méégis, miért nézik le őket? Annyira nem értem. :S

Figyelt kérdés

De tényleg, a MTVRocks van, az egyetlen olyan adó, ahol még ma is lehet mondjuk Nirvana-t hallani, akkor olyan rádió miért nincs, ahol rock zenét játszanak, vagy nyilvános, és nem saját felhasználók által készített internetes oldalak, talán esetleg újságok? Mi történt a rockal és miért nem számít semmit? Miért mondja azt egy lány a rocker srácra hogy fúj, vagy fordítva? Miért mondja mindenki, hogy olyanok mint egy csöves és ilyenek? MIért sz@rnak le minket teljesen(minket, a rockereket, ahányan még martadtunk)... ilyesmikre lennék kíváncsi...


Miért számít az ma nagy csodának, ha találkozol egy 13-14 éves rocker lánnyal/fiúval, és ha megkérdezel egy hasonló korú, csili-vili pólós magassarkút viselő lányt, hogy kik azok a Beatles, miért nem tudja megmondani, mi a fenéről pofázol neki!?


És egyáltalán... Ki az, aki ezt a rengeteg disco zenét meghallgatja, vagy éppen fluor tiomikát??? mi történt mindenkivel és mindennel!?


Csak 13 éves vagyok, szóval nem tudom, de azért egy két filmet láttam, és őszintén, sokkal szívesebben élnék a '80-as, '90-es években... Mondjuk igaz, szeretek ebben különbözni a többbiektől, de akkor is, szánalom, hogy hova jutottunk. MI TÖRTÉNT!? O.O :SS :'(


2012. jan. 6. 22:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

:D


Erre más érdemli válasz nincs, szerintem. Majd kinövöd.

De eszembe jut róla egy 80-as évekbeli „post”, az akkor még újságban jelent meg, lévén internet még nem volt.

Az ifjú azon kesergett, hogy mennyivel jobb lett volna Elvis Presley korában élni, mennyivel jobb lehetett a mamának, aki akkor volt fiatal. Az újságíró meg elmesélte, hogy amikor Amerikában Elvis volt a sztár, akkoriban nálunk munkatáborba zárták az embereket, meg kitelepítették. Meg százszámra lőtték le, akasztották fel. Elvisről nemigen hallottak.

2012. jan. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

igen, elhiszem. tényleg ez sem lehetett olyan tökéletes, persze... DE ha a zenei részét tekintjük, úgy értettem.


Bocsi, most tényleg nem kötözködni akarok, de nem szeretnék "kinőni belőle". Úgy ragaszkodok ahhoz a zenéhez és stílushoz, mint... mint... na szóval nem igazán tudom leírni. Nagyon sokat jelent nekem...


Egyébként köszönöm a választ, jöhet még! :))


és tényleg nem kötözködni akartam, tényleg bocsi :)

2012. jan. 6. 22:29
 3/26 A kérdező kommentje:

egyébként az előbbi kérdések nem igazán azt írják le, amit mondani akartam, de ez így jött ki, na szóval annyit tennék még hozzá, egy másik, hasonló kérdéshez írtam válasznak: "gazságtalan ez az egész. csak 10 évvel ezelőttig kéne visszamenni, és máris azokat bámulnák meg, akik úgy néznek ki, mint most egy átlagos ember.


Bakancs? hát azzal meg ugyan mi baja van mindenkinek?? de komolyan. inkább, minthogy 10 éves kislányok rohangásszanak öt centis magassarkúba, nem? meg egyébként is. Szomorú, hogy megkélrdezem egy osztálytársamat(13 vagyok, kicsit fiatal, tudom, de én egyelőre nem festem magam, meg semmmi, csak zene/"életérzés"(vagy hogy mondjam)/öltözködés szintjén vagyok rocker lány), hogy kik mondjuk a Beatles, és nem tudja... Szánalom, emberek, szánalom...


Az meg tényleg elkeserítő, hogy mostanra a rocker/goth stílus azt jelenti, hogy más vagy, mint a többiek, és ezt el is fogadod. Ennek nem ezzt kellene jelentenie.


A zene pedig azért ZENE, mert az emberek nem azért hallgatják, hogy egy disco-ban ugráljanak rá, hanem mert szeretik, benne vannak az érzéseik, meg minden. Kíváncsi lennék, hogy a disco zenében vagy fluor tomika szövegeiben hol vannak meg ezek az érzések, meg egyáltalán az, amiért normális, értelmes ember(sajnos egyre kevesebb van) zenét hallgat.


De mondjuk itt nem zenéről volt szó, hanem stílusról, csak annyit mondanék még, hogy, idézem a kérdezőt: "Általába a bakancson vannak fennakadva, ha erősebb a sminkem, akkor azon, ha extrémebb gyűrű/karkötő/nyaklánc/nyakörv van rajtam akkor azon. " ahan, persze, igen, így van, de az nem probléma, ha ennyi idősen, mint én mkost, egy-két(sőt egyre több) lány mászkál tűsarkú cipőkbe, és már bocs, de egyeseket az országút szélére is ki lehetne állítani, vagy ahogy mondjuk lady gaga kinéz? az nem?? hát persze, hogy nem, mert a régi, tök jó stílusok, el vannak felejtve, helyette egy lánynak plázap*csának kell lennie, különben, engem például már nem is neveznek lánynak... "Hát te nem vagy lány!" szó szerint... A kérdésem már csak az volna, hogy ők micsodák lány helyett? Barbi babák vagy inkább csak csövesek, akiknek nyilvánvalóan nem telt több ruhára, csak annyira, hogy olyan rövid szoknyákat és pólókat fel bírjon venni?


Szánalom, emberek, szánalom, hogy a rock/goth stílusúakat mnem képesek elfogadni, ők meg "normálisak".


komolyan nagyon elszomorító.


13/L"


szóval tulajdonképpen erről beszélek...

2012. jan. 6. 22:31
 4/26 anonim ***** válasza:
28%
Már bocs de én azt tapasztalom,hogy a legtöbb rocker mocskol más zenét...az osztálytársamtól elkezdve még itt a Gyikon is, ritkán nézek be a zene kategóriába,mert egyszerűen nem vagyok kíváncsi arra,hogy valaki kilinkel mondjuk egy rappet erre 3an egyből neki,hogy ez ilyen rossz s olyan rossz.Én szeretek néhány rockot,mást is hallgatok(azért az ilyen fluorokot biztos nem).Mitől olyan nehéz megérteni,hogy mindenkinek van egy érzése a zenével kapcsolatosan,van aki ezt szereti van aki azt,én tudom,hogy ki az a Beatles,nem hallgatom őket,de ezért még tisztelet,ennyit kellene megértsen mindenki nem pedig hanyat-homlok menni s dislike-olni azt amit nem szeretünk(gondolom te is láttad,hogy akármilyen szép legyen egy szám mindig szokott dislike-ja lenni).Úgy igazából nekem nem határozza meg,hogy valaki rockos,vagy rapper,a legjobb haverjeimból az egyik dance-et hallgat,a másik rock-ot,én hip-hop-ot és nincs gond,mind megvagyunk.
2012. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok:D

Kicsit elszabadultak az indulataim:D

De a lényeg az,hogy nem kell utálni más zenét sem(én is utáltam biebert aztán rájöttem azt hallgatok ami nekem tetszik,ezekkel nem is érdemes foglalkozni)

2012. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 WorfHadnagy ***** válasza:
100%
A rockereket a társadalom nem kedvelte. Ilyen figurák voltak mindig. Jó értelemben rosszfiúk. A mai rockerek vagy divatnácik, vagy divatmetálosok, akik minden mást mocskolnak (tisztelet a kivételnek). Na, ezekre már nem olyan túlzottan jó értelemben értendő a rosszfiúság. Én pl. punknak vallom magam, mer' elsősorban punkzenét hallgatok (Pitbull, Warp 11, Prosectura), de a metált sem vetem meg (réghi Ossian, Dalriada, Rammstein, régi 'Gép, stb.), azonban az elektronikus zenében is vannak olyan előadók, akik közel állnak hozzám (Escalator, S.P.O.C.K, Colony 5).
2012. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
ezt tökéletesen megértem, és elismerem, hogy tényleg van egy két rocker, aki nem veszi figyelembe, hogy mások mit szeretnek, nos, ez nálam pont fordítva van, mert engem nem vesznek figyelembe. MI is a barátaimmal nagyon sok féle zenét hallgatunk, vagyishogy itt is mindenki mást szeret, és ezzel persze, senkinek nincsen semmi baja. Most rájöttem, hogy a válaszomhoz, amit az előbb bemásoltam, a kérdés is kéne, mert így tényleg hülyén jön ki... Persze, tiszteletben tartom, hogy mások mit gondolnak, és a szép számokat én is szeretem, nekem csak az a bajom, hogy ők viszont leszólják ezt a zenét, mert azt mondják, hogy a rock "csak kiabálás", ami, azért elég nagy túlzás. Lényeg a lényeg, annyit próbáltam kérdezni, hogy rockereket miért nem tartja senki semmire? És nem olyanokról beszéltem, a "szánalom"-mal, mint te vagy, aki hip-hop-ot szeret, sőt, ,ég nem is a rap zenére, nem, hanem, konkrétan, arra a 10-11 éves kislányra gondoltam, a ki magassarkú cipőben elsétál melletted szól a telefonján... hát, mondjuk fluor,, és közben végignéz rajtad olyan lenézően, hogy már helyette is te érzed magad nagyon kínosan. De ugyanezt megcsinálják idősebbek is, ez csak példa volt. Különben, annyi még, hogy természetesen, megértem, ha valakinek baja van, és a kritikát is elfogadom, de azért igazán előadhatnák nagyon sokan a szokottnál kicsit kultúráltabban... Remélem, nem úgy érted, hogy kötözködök, mert senkivel nem akarok, és köszi a válaszod :)
2012. jan. 6. 23:12
 8/26 A kérdező kommentje:

öhh, bocsi, az előző választ még a másodiknak írtam...

harmadik: nekem igazából a rockal kapcsolatban nem az volt a bajom, hogy nem szeretik ezt a zenét, mert hát ezt nem mondhatom meg senkinek, és fordítva sem. Az volt a bajom, hogy egy rockert már jóformán nem vesznek emberszámba sem, pedig, azért a rocker jelentése már változott, mint ahogy te is leírtad. A zenével kapcsolatban pedig pontosan az a baj, hogy mindenki disco-t és fluort hallgvat, persze megint érvényes az, hogy nem mondhatja meg senki senkinek, mit hallgasson, csak hogy aztán más zenéjét pedig leszólják...


de félreértés ne legyen, veled sem vitatkozni akartam, csak leírtam, mit gondolok :)) pont az, amit te mondasz, hogy sok féle zenét szeretsz, ezekkel nincs bajom, meg hát senkinek ne is legyen, egyetkettőt ezek közül én is hallgatok :))

2012. jan. 6. 23:17
 9/26 A kérdező kommentje:

"Már bocs de én azt tapasztalom,hogy a legtöbb rocker mocskol más zenét..." stb. a rocker miért függ össze a bunkó paraszttal? tény, akiket te mondasz, egyszerűen bunkók, de ez szerintem nem áll összefüggésben a rockal... egy divatzene rajongó vagy rapper is ugyanúgy megteheti ezt, ez nem áll összefüggésben, és amú

gy is sokan keverik a rockot a goth/metal/ és még hasonló stílusokkal és zenékkel... ennyit szerettem volna még, köszöönöm az összes választ :)

2012. jan. 6. 23:20
 10/26 A kérdező kommentje:
De persze, értem én, amit itt mindenki mond, csak miért kell szidni és lenézni a rockert? de megértem a többit is, csak a másik, hogy a legtöbb embernek hasonló téves elképzelése van a stílusról és a zenéről, mert arra sem veszi a fáradságot, hogy egy kicsit legalább megpróbálja megérteni(persze tisztelet a kivételnek) attól, hogy egy csomó rocker bunkó és szemét, ez még egyáltalán nem jelképe a stílusnak, és nem ekll érte lenézni senkit, mert olyan stílusa van, mint az egyik szemétládának, aki nem tudja pontosan, hogy milyen is a saját stílusa és zenéje... azt hiszem, ennyit sikerült elmagyarázni, de egyébként nekem nagy baj van a fejemben, szóval lehet, hogy csak egy rakás hülyeség, nem tudom... de még egyszer bocsi! :))
2012. jan. 6. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!