Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni szeretnék, hogy...

Gitározni szeretnék, hogy kezdjek hozzá? Egyedül sikerülhet?

Figyelt kérdés

Rengeteg szabad időm van, és elég magányos, unalmas életem van, ezért szeretnék megtanulni gitározni.Talán ebben örömömet lelném. Sosem gitároztam, nem jártam zenesuliba sem.

Először is be kellene szereznem egy gitárt, klasszikusra gondolok. Milyen márkájút vegyek? Sajnos nincs sok pénzem. A környéken nincs aki taníthatna, így magamtól, internet segítségével szeretném elsajátítani a gitározás művészetét. Köszönöm! 17/F


2012. jan. 8. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Magadtól is simán megtanulhatsz, vedd meg vagy töltsd le a Muszty-Dobay Gitáriskolát.

Én nem ajánlom a klasszikus gitárt, nekem az volt az első, 4 hónap után lecseréltem. Érdemesebb egyből fémhúrost venni, ha nem bírja az ujjad, max veszel rá 8-as elektromos húrt. 20 körül már lehet kapni olcsó fémhúrost (Julia és társai, de a Stagget kerüld!), 25-35 körül pedig már Cortot vagy Fendert kapsz.

2012. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyedül sem lehetetlen megtanulni, rengeteg könyv van, és sok a YouTube tanár is. Akusztikussal kezdj, mert a klasszikus gitár csak a klasszikus zenéhez jó. Az akusztikuson fémhúrok vannak, csilingelősebb a hangja, és általában a popban használják, és a lassúbb rock zenében.

Ha jó az angoltudásod, akkor ajánlom Marty Schwarz YouTube-os tanárt, nagyon profin tanít! Vehetsz kezdésnek akár egy használt gitárt is, 15-20 körül, vagy újat, 20-25 körül. A legjobb kezdőgitár szerintem a Cort, vagy a Fender márka 25-30as árkategóriája lesz. Az utóbbi kettőnek nagyon jó az ár/érték aránya. Egyáltalán nem olyan nehéz, mint amilyennek látszik a gitározás, sőt, nagyon is könnyű. Sokat kell gyakorloni, és menni fog. Én naponta 2-3 órát minimum játszok, de szokott az 3-4 is lenni. Sok sikert! :D

2012. jan. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kedves válaszolók már szinte mindent leírtak, amit mondani akartam. Annyit tennék még hozzá, hogy ha megtanulod a tabulatúra használatát (roppant egyszerű), az sokat segíthet!
2012. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Én azt javasolnám, hogy elektromos gitárt vegyél már kezdésből. Mindenki jön az akusztikussal/klasszikussal, persze, nagyon jó, meg minden, de sokkal jobban inspirál az, hogy van egy csomó féle hangzási lehetőséged, hidd el. Tapasztalatból mondom (5 éve tanítok).

Az persze megint más kérdés, ha az akusztikus vonal jön be.

2012. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@14:44

25-30 ezerből még nagyon szar elektromost veszel. És még sehol nincs hozzá az effekt+erősítő vagy egy jó hangkártya. Tanulni akusztikus jó, mert ha megunod, nem 100 ezret dobtál ki az ablakon, hanem csak 30-at.

2012. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szia én is magamtól tanultam meg gitározni :D

gitárt csak hangszerboltba vegyél ott jobb minőségűek vannak és értenek is hozzá ajánlott hozzá venni hangolót

mert nincs behangolva meg később is kel. az interneten találsz különféle tabokat...

2012. jan. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hangoló felesleges, bármelyik telefonra le lehet tölteni, és jobb, mint amit a boltban veszel.
2012. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!