Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongorával oktatás?

Zongorával oktatás?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni zongorát tanulni. Két kérdésem lenne.

Az első, hogy milyen fajta szintetizátort ajánlotok, illetve, hol vegyem meg, és mennyibe kerül.

A másik kérdésem az lenne, hogy Debrecenben hol tudnátok nekem zongora oktatást ajánlani, illetve hogy szolvézs tanulása kell-e hozzá.

Előre is köszönöm!

13/L


2012. jan. 9. 13:45
 1/7 Rsta ***** válasza:
Bizony, kell a szolfézs! És az összhangzattant függetlenül a választott hangszertől egyébként is zongorán kapnád. Az elején, amíg eldöntöd, hogy tényleg érdekel-e zene, szerintem bármilyen gagyi billentyűs szinti jó, csak 5 oktávosnál ne legyen kisebb.
2012. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan tanárt keress, aki az elméletet és a hangszert is tanítja. A zeneiskolákban 1 évig csak az elméletet/szolfézst/ oktatják, s csak aztán választhatsz hangszert. Ez érthető, hisz olvasás előtt csak meg kell tanulnod a betűket. A hangszeres zenéléshez a ritmussal, vonalrendszerrel, dallammal, ütemformákkal,kottaolvasással tisztában kell lenned. Van olyan tanár, aki ezt felvállalja,lassan is haladtok így - pl fele óra elmélet, fele zongorázás - de hivatalosan egy zongora tanár ezt nem vállalja be. Bármelyik Apróban hirdetik magukat magántanárok.
2012. jan. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, 8-10 ezerért lehet kapni szintetizátort. 1-2 évig nem növöd ki - ami a technikai fejlődést illeti. Én a M-ban vettem, de bármelyik multinál keresheted.
2012. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És tudnál nekem valakit ilyen tanárt ajánlani, aki szerinted jó, vagy esetleg ismered?

Amúgy köszönöm, hasznos olt a válaszod. :))

És az elsőnek is köszönöm ^^

2012. jan. 14. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom, hogy tégy fel egy ingyenes hirdetést a HajdúApróba az Oktatót keres rovatba! Írd le, hogy nincs elméleti tudásod, tehát azzal együtt kéred a tanítást.

Biztosan lesz jelentkező. Ismerek olyanokat, akik lakáson vállaltak zongora tanítást, de nem tudom, foglalkoznak-e még vele.

Próbát tehetsz úgy is, hogy beírod a gugliba:) zongora oktatás Debrecen, s talán ad ki./Majd én is megnézem:)/

2012. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
No én találtam:) De mivel itt nem lehet reklámozni, keresd meg! Két tanárt is láttam jó kvalitásokkal.
2012. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Rengeteget segítettetek, utána nézek! :))
2012. jan. 18. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!