Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik olyan, hogy zenei...

Létezik olyan, hogy zenei fejlődés?

Figyelt kérdés
Vannak zenei stílusok, amiket általában később, felnőtt fejjel szeret meg az ember. Vagy legalábbis azután, miután a könnyedebb műfajokban "kiélte" magát. Persze, ez nem törvényszerű, de azért jellemző. A zenei ízlés függ ezek szerint az ember érettségétől, jellemétől is? Netán élettapasztalatától? A zenében is vannak olyan fokozatok, mint az irodalomban: ifjúsági, ponyva, magasirodalom? Most nem pl a gyerekdalokra gondolok, hanem a stílusok egymáshoz való viszonyára. Egy jazz rajongóból nem igazán válik rapper, fordítva talán még elképzelhető, pár év elteltével. Én mondjuk nem igazán tudom értékelni a jazzt, de a környezetemben lévők szerint ehhez már egy magasabb szinten kellene állni. :)
2012. jan. 13. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én zenészként tudok nyilatkozni.Mikor ovis voltam, minden áldott nap vittem a Modern Talking lemezt, mert komolyan vettem a "néha hozhattok lemezt otthonról" mondatot. Általánosban jött a "tuc-tuc", ami gimi végéig kitartott, még pop-együttesem is volt :D Persze ezzel párhuzamosan egyre jobban megkedveltem a jazz. Egyetemen megismertem pár profi jazz zenészt, és minden este ott voltam, amikor próbáltak. Figyeltem, memorizáltam, mert magam is meg akartam szólaltatni azokat a harmóniákat. Akkor már a popzene nem ment, hiába akartam, ezért fel is bomlott az együttesünk. Azóta 80 százalék jazz, és 20, ami megtetszik stílustól függetlenül. És szerintem én már így is maradok...
2012. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, akkor te végig jártad az utat :) Én óvodás koromban Dolly Roll rajongó voltam, kamaszként M. Jackson, aztán jött a darkos The Cure korszak. :)) A blues nálad jelen volt? Ha igen, akkor kb a skála melyik pontján? :) És Pink Floyd, Black Sabbath meg hasonlók?
2012. jan. 13. 15:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Én inkább a funky-s vonal irányába tértem le (Kool and the Gang, Shakatak, Mezzoforte). A blues akkor jelent meg nálam, amikor gitározni kezdtem (ott ugye a legegyszerűbb skála a blues skála). Hallgatni nem nagyon szoktam, csak játszani.
2012. jan. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 28 vagyok és Black metalt hallgatok. Később 60 éves korom körül Klasszikus zenét hallgatok. (Mozart, stb...) Miért? Mert a Black metal zenéje hasonlít a klasszikuséhoz. Nyugodtan össze is lehetne őket mixelni. Dimmu Borgir-hoz mindenképpen.
2012. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
létezik, én már 2-szer váltottam zenei stílust is
2012. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!