Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározás szolfézs nélkül?

Gitározás szolfézs nélkül?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, régi vágyam tanulni gitározni. Hamarosan itt a születésnapom, így hát gondoltam, hogy meglepem magam egy gitárral. Kottát olvasni nagyjából tudok, de még életemben nem jártam szolfézs órára, és nem tudom, hogy enélkül tanítana-e engem valaki gitározni.:/ Egy-két barátnőmet, aki játszik valamilyen hangszeren, kérdeztem, hogy szükséges-e és azt mondták igen. Viszont, ha szükséges akkor hány év a minimum? Valamint, ha nem akkor YouTube-on oktatóvideókkal el lehet boldogulni? Tanulás szempontjából eléggé fogékony vagyok, szóval...:)

Köszönöm a válaszokat, előre is!:)



2012. jan. 26. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
ez attól függ hogy mennyire gondolod majd a későbbiek során a gitározást... én 4 évig jártam zeneiskolába de szolfézs órára én sem jártam... ha valami érdekel azt úgy is meg fogod tanulni magadtól! ha meg egy magántanárhoz mész el gitározni majd akkor ő tanítja neked ha szükségét látja ez nem feltétlenül alapfeltétel... és manapság a net világát élve igencsak könnyen meg lehet tanulni gitározni ha szorgalmas vagy! :D
2012. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

miért nem akarsz szolfézst tanulni? azt sem tudod miről szól, de azért tiltakozol ellene

betanulhatsz bármilyen "técsé remekművet" szolfézs nélkül, de magadtól semmit nem fogsz tudni csinálni. tehát felteszem a kérdést

mi bajod a szolfézzsal, és szerinted miből áll? :D

2012. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
nincs szükség szolfézsra a gitározáshoz. Én sem tanultam, és tökéletesen jól megy a gitározás, profi oktatótól tanulok, és meg tud értetni az emberrel mindent úgy, hogy kihagyja belőle a száraz zenei vackokat, és a gyakorlati oldalára koncentrálunk a dolognak.
2012. jan. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de akkor te pl zeneelméletből semmit nem tudsz?
2012. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. febr. 3. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tanítanának szolfézstudás nélkül is, csak kínkeservesebben nyomnák le ugyanazt a tudást (nem véletlenül van szolfézs oktatás...). Ha YouTube-tanulás szinten akarsz hobbi-gitározni, akkor kibírod minimális tudással. De ha zenesuliba akarsz járni, ott kötelező - és használd is ki, iszonyú drágák a magántanárok! A zenei alapműveltség része a szolfézs (hiszen minden magasabb szintű arra épül). És hidd el, nem olyan rossz! :)
2012. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!