Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Találtam egy 35 éves Amati...

Találtam egy 35 éves Amati tenor-szaxofont, kb.35-40 ezer forintért, de muszáj lenne javittatni, és az nem tudom, hogy mennyibe jönne ki. Szerintetek érdemes másik hangszer után néznem, vagy megéri ezt megcsináltatni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,4 éve (Bb) klarinétozom, és elhatároztam, hogy szaxofonozni akarok. (kölcsönbe már volt nálam egy alt szaxofon, és 1 nap alatt megszólalt a C1 is) Én kb.140 ezer forinttól nem szeretnék többet költeni rá.Esetleg, ha valaki tudna egy Béres Pál nevű kassai szaxofonjavítóra telefonszámot, annak megköszönném, ha elküldené e-mailben: benec7@index.hu
2012. jan. 28. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom a javítást.Az Amati egy nagyon közepes hangszer volt már 35 éve is,azóta sokat fejlődött a technika.A régi hangszerek közül kevés olyan márka van amit érdemes generáloztatni,az Amati nem tartozik ezek közé.Kb. 50-60 ezerért generálozzák annak függvényében mennyire kell kicserélni a rugókat ,és mennyire horpadt.Ennyiért kapsz már új hangszert.Ez pl .itt nagyon megéri,ennyiért a boltban nem kapsz.Kb. 160 e. ért rosszabb van.Ha már tudsz klarinétozni nem érdemes egy esetlegesen félrefújt használt hangszert venni hanem inkább újat.

[link]

2012. jan. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a választ, mondjuk a tanárom szerint elég jó hangszer, de a rúgókat és a párnákat is ki kell cserélni, horpadások nincsennek rajta, és generálozás után szép jangja lenne. Én úgy hallottam, hogy a cseh hangszerek igen jók, és, megbízhatóak. De megfontolom az új hangszer vásárlását is. Amúgy kössz a linket.
2012. jan. 30. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj ki több hangszert mielött az Amati-ba beleugrassz.A hangzás sokban függ a fúvókától és a nádtól is.
2012. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megérdeklődtem pontosabban, ez egy Amati Pro Classic, ami jobb, mint a sima Amati, és a fúvóka is minőséges, úgyhogy érdemes generáloztatni. Újonnan olcsón lehet venni szaxofont, de hakínai, akkor én úgy hallottam, hogy nem ajánlott generáloztatni. Én láttam a linken, amit küldtél, hogy állítolag német gyártmány, de hallottam már olyanról, hogy ráírták, hogy EU-s, közbe meg kínai volt.
2012. febr. 1. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!