Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szükséges ahhoz tehetség,...

Szükséges ahhoz tehetség, hogy valaki jól tudjon gitározni vagy csak akarat és sok tanulás kell?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

hát ha Jimi Hendrix, Slash vagy Csáki András szintre akarod fejleszteni szerintem oda már tehetség is kell

egyébként meg szerintem tanulás, gyakorlás, akarat

szorgalom és keménymunka ;)

bár én nem vagyok nagy szakértő :D

ebben a hónapban kezdem majd de pár alapakkordot megtanultam már itthon (januárban vettem gitárt)

te is most kezded?

2012. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak úgy elgondolkodtam már sokszor, hogy jó ötlet lenne megtanulni gitározni. :D
2012. febr. 9. 22:48
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Hát gitáron akkordozás szintjén semmi tehetség nem kell, az fix. Nem véletlen akar mindenki gitáron megtanulni. Könnyű rajta megtanulni pár akkordot, még a legbotfülűbb, legtehetségtelenebb emberenek is megy. Aztán örül a fejük, hogy a tábortűz mellett bármit el tudnak játszani, úgy, hogy max 10 akkordot tudnak. Vagy benyomják a gitárt azt erősítőre, jó nagy torzítást rá, és kész a punk zene. A zene nem itt kezdődik, illetve úgy fogalmaznék, hogy attól még valaki nem zenész, hogy tud akkordozni a gitáron.
2012. febr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért van ennyi ,,ócska'' gitáros, mert nem fogják fel, hogy a hangszeren való tanuláshoz komoly zeneelméleti alapok kellenek.
2012. febr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így szeretnék gitározni: http://www.youtube.com/watch?v=8HwYr34tabk
2012. febr. 9. 23:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Kb 5 év aktív gyakorlás szükséges hozzá. Hajrá!
2012. febr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5 év? Kicsit túlzol, nem? :)
2012. febr. 9. 23:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most akarod kezdeni a gitározást, akkor nem. :) Persze, lehet, hogy csodagyerek vagy, illetve egész nap gyakorolsz, hamarabb is sikerülhet. De nem ez a jellemző. Amit ő gitáron játszik, egyáltalán nem alapszint, mégha úgy is tűnik, hogy egyszerű. A zeneelméleti dolgokkal fog nagyon sok időd elmenni, hogy azokat megértsd, száraz, unalmas. Majd a zeneelméleti tudást átültetni a gitárra, és onnantól gitárosként gondolkodni. Nehéz, és hosszú az út, viszont ha ezek megvannak, utána már tudsz szárnyalni a végtelen felé. :) Megsúgom, nagyon sok magát gitárosnak mondott ember nem tud gitározni.
2012. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3-asnál a pont. Én még olyan embert is ismerek, aki zeneiskolába jár gitárórákat tartani, és nemrég meglepődve kérdezte tőlem, hogy "Te szólózni is szoktál???". Sokaknál annyi a gitározás, hogy bal kézzel lefognak valamilyen előre betanult alakzatot, jobb kézzel meg reszelik a sajtot. Én azt mondom, ha valaki gitározásra adja a fejét, nem árt, ha minél előbb megtanulja, hogy melyik hang hol található a fogólapon. Nem mondom, hogy azzal kell kezdeni, de arra épül minden (skálák, akkordok, stb.), ezért később hihetetlen nagy szabadságot tudni adni játék közben.
2012. febr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!