Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mekkora gitár tudás kell, ha...

Mekkora gitár tudás kell, ha be akarok lépni egy rockbandába?

Figyelt kérdés
Pl. ha azt írják ki 'amatôrök' gondolom azért vmennyi tudás azért szükségeltetik. Konkrét számokat tanuljak?
2012. febr. 13. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:

semmi igazából :D 4akkordot ismersz, már sztár lehetsz (lásd: Tancksapda)

Ha valamilyen feldolgozásos együttest akarsz, pl egy Metallica Tribute együttest, akkor kell, de ha saját számokban gondolkodtok, a semmiből is ki lehet hozni jót

2012. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. csak nemtom merjek e jelentkezni vhova.
2012. febr. 13. 11:44
 3/9 anonim ***** válasza:
hát, csak tanultál már meg jópár számot, nem?
2012. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha a kvintek megvannak, akkor jó vagy :DD
2012. febr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 3 hónapja kezdtem egy bandában,szinte nulla tudással...a lényeg az,hogy el tudd játszani azokat a számokat,amiket el kell ;)
2012. febr. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért az aktuális bandatagok szintjét, nem árt ha eléred.

Persze az nem árt ha valaki jobb nálad, mert ösztönöz, és így jobban fejlődsz, szerintem.

2012. febr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Ez elég tág fogalom, hogy rockbanda. Én is zenélek jó pár bandában, de az biztos, hogy sehol nem elég pár kvint, komoly zeneelméleti alapok kellenek, és egy felső közepes technikai tudás, szólózni/improvizálni is tudni kell nagyon. Tudni kell mindenféle harmóniamenetre szólózni, modális skálák használata, stb.


Ha punk zenekart akarsz, akkor elég 4-5 kvint megtanulása, de azért tedd magasabbra a mércét.

2012. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
skàlàkat ès màs alapokat szòlòhoz honnan szedjek? tud vki vmi jò oldalt?:) és köszi a vàlaszokat;DD
2012. febr. 27. 19:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha még most kezded a skálázást, akkor a pentaton skálával kezdd, és egyszerű akkormenetekre lépegess a pentaton skálán belül. pl: Am9,D7 akkordok jó alapot jelentenek az elején.
2012. febr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!