Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárba érdemes...

Milyen basszusgitárba érdemes befektetni?

Figyelt kérdés
5 Húros Balkezes Aktív Basszusgitárt Szeretnék Venni, Keményebb Stílusra, Megfizethető Áron! Valakinek van ötlete, hogy mibe érdemes befektetni? Egyet találtam is (Ibanez Sr 505), de $599-ért, erről vélemény? Kapható igényeimnek megfelelő, de ennél olcsóbb bassz? Magyarországon nem találtam semmit a balkezességem miatt :/ Egyéb javaslatokat, megfigyeléseket is várok! :)
2012. febr. 22. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt van pár darab:


[link]


[link]


[link]


[link]



Hát egyáltalán nem olcsók... nem ismerem egyiket sem, így véleményt nem tudok róla.


Esetleg vehetsz, egy jobb kezes 5 húrost, használtan.

Lehet venni már egész olcsón testeket. Veszel egy olyat ami balkezes, vagy átalakítható annak. Átpakolod bele a cuccokat, és kész.

2012. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az átpakolósdi nem is nagy hülyeség! De az csak hozzáértőnek megy. És ha csináltatnék saját gityót, az úgy nem jobb? Köszi a választ, jó ötlet! ;)
2012. febr. 22. 10:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezek a gityók úgy aktívak hogy 9V-s elem kell bele? Vagy hogy van ez az aktív téma? Még nem volt aktív bőgőm. :/
2012. febr. 22. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt nem is figyeltem, hogy amiket linkeltem, aktívak-e:D


Az aktív annyiban más a passzívnál, hogy van benne gy előerősítő, amivel be tudod állítani a jobb hangszínt.

Ellentétben a passzívval, ahol hangerő meg tone van.

És igen kell bele elem :)


Az átrakásához nem is kell annyi szaktudás, mivel csak pár csavart kell ki-be csavarni, és a pickupot újra a helyére forrasztani.

Ha már kicsit fúrni, faragni kell, az bonyolultabb, de nem vészes az sem. Ha teljesen új testet veszel, akkor kell még festeni is, mert azok nincsenek.

Láttam már sok olyan zenészt, aki csak megfordította a hangszert, a húrokat is és ennyi. Esetleg a potikat kell arrébb tenni, hogy ne legyenek útba.

2012. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

csináltatni nem tudom mennyibe kerülne, akkor már ugye minőségi pick-up ok mennek bele, vezetékeléssel, szerintem egy 50 simán lenne csak az. Test+nyak megint van annyi munkadíjjal, ha nem több. Szóval az is kb annyi amennyi így a boltban. 150.000 környéke szerintem.

Használtan meg szerintem kapsz, jobb kezest, 50-70 körül.

2012. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tehát egyik se aktív? Az első tetszetős, 5 potival aktívnak tűnik : D
2012. febr. 22. 11:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Most végigolvastam a leírást, utolsó sorban van, hogy mind aktív
2012. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szerintem meg csak simán tanulj meg jobb kézzel játszani ! :) Én is balkezes vagyok, mégis jobbkezes hangszereken játszom. Így nem a fogásokkal lesz gond, hanem egy picit a szólózással, de könnyebb, minthogy balkezes gitárt veszel és a fogásokkal bajlódsz, legalábbis szerintem ! :))


Keresd fel a Musicworld hangszeráruházat ! Nyíregyházán van, ők mindenben segítenek neked, ha mégis balkezest szeretnél. Rohadt jó gitárok/szettek/erősítők és még rengeteg dolog van ott, tökéletesen megfizethető áron. Én is ott szoktam mindig vásárolni ! :)

2012. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként, tényleg :D

Ha ismersz jó hangszerboltot, bemész, biztos segítenek neked, és rendelnek is olyat amilyet elképzeltél:)

2012. febr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Traben gityóba beleszerettem (első linkelt), utánanéztem, csak basszokkal foglalkoznak, az meg már rossz nem lehet ;) egyébként jobbkezesen esélyem nincs megtanulni, mivel egy baleset folytán a bal mutatóujjam súlyosan megsérült. Pengetni tudok vele, de lefogni esélytelen :/ Köszönöm a válaszokat! ;)
2012. febr. 24. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!